Anasayfa / GENEL / O savcı Koç’u kurtarmış! Bu belgeyle de yer yerinden oynayacak!
savci-muammer

O savcı Koç’u kurtarmış! Bu belgeyle de yer yerinden oynayacak!

Son günlerde yargıdaki parallel yapılanma tartışmalarının içerisinde adı geçen savcılar Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş ile ilgili şok iddialar ortaya atıldı.

İddiaya göre 2004 yılında KANALTÜRK’e test yayını aşamasında para aktaran Koç Grubuna ait BEKO Ticaret A.Ş, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından Ergenekon Soruşturması kapsamında 2010/857 sayılı dosyaya Ergenekon’a finans sağlama şüphesiyle soruşturmaya dahil edildi. 2010/857 sayılı soruşturma kapsamında yürütülen soruşturma da bugün Paralel Yargı tartışmalarının odağına oturan Muammer Akkaş imzası taşıyor.

olay-savci1

Ancak iddiaya göre, Koç ailesi ile ilgili yürütülen bu soruşturma, KOÇ Grubunun Fetullah Gülen Grubunun bir faaliyeti olan Türkçe Olimpiyatlarına sponsor olduktan sonra savsaklandı ve sümen altı edildi.

Yapılan araştırmada ve öne sürülen iddialara göre, soruşturma kapsamında Koç ailesiyle ilgili bir işlemin yapılmadı, soruşturma savcılarından Zekeriya Öz’ün de bu durumdan haberdar oldu.

Bilindiği gibi, Ergenekon’un medya ayağı olarak değerlendirilen Kanaltürk televizyonu bu tartışmalar eşiğinde Gülen Cemaatine ait KOZA Gruba satılmış ve Ergenekon üyeliğinde mahkum olan Tuncay Özkan’a o dönem kanal bedeli olarak milyon dolarlar ödenmişti.

CHP’nin bile o dönem Cemaat medyasında Kanaltürk’e para ödediği için örgütü finanse ettiği öne sürülürken, Koza grubun kanalı satın alarak Ergenekon’a sağladığı milyonlarca dolar ise tartışma konusu bile olmamıştı.

Olaysavci ismiyle açılan twitter hesabından Zekeriya Öz ve iş dünyası bağlantısı hakkında da ciddi iddialar öne sürülürken, Mehmet Emin Karamehmet’in Cemaate yakın bir üniversiteye yüklü miktarda bağış karşılığında Ergenekon kapsamında tabi tutulduğu soruşturmadan yırttığı ima edildi.

olay-savci

Karamehmet’in sorgusunun askerlerden sonra yapılmasının da bir göz dağı olduğunun iddia edildiği twitlerde, askerlele ilgili işlemler Karamehmet’e gösterilerek,  Tahir Paşa Üniversitesine bağışa zorlandığı öne sürüldü.

Bu arada hatırlanacağı üzere şüpheli Karamehmet’in ifadesi diğer şüphelilerden çok farklı olarak Beşiktaş adliyesinde değil Levet’te sohbet ortamında alınmıştı.

Bu arada Bu soruşturma ile parallel olarak Koç ailesinden bazı isimlerin beraberinde Mustafa Sarıgül ile Fetullah Gülen’I ziyaret ettiği ve olimpiyatlar için sponsorluk anlaşması yaptığı da ortaya atılan bir başka iddia.

ÖZ’E ZOR SORULAR

Teksözhaber de  aşağıdaki soruları Zekeriya Öz’e yöneltti:

TURKCELL Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve Osman Berkmen’i tanıyor musunuz?

Turkcell’in İstanbuldaki en büyük bayilerinden, İnanç Telekom ile bir tanışıklığınız var mı?

– Ahmet Aymaz ve bir başsavcıvekili de bu tanışıklığın neresinde?

SUÇ DUYURUSU

Bu arada Savcı Muammer Akkaş ile ilgili olarak yürüttüğü bir soruşturmayı sümenaltı ettiği ve ilişkileri ile ilgili de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. (TEKSOZHABER)

İşte o belge:

muammer-akkas

 

MEDYAGUNDEM

zek

FETÖ’cü Öz’den eskort kızlarla alem!

Dubai masraflarını Ali Ağaoğlu’na, Marmaris tatilini Akın İpek’e ödeten firari savcı Zekeriya Öz, Bodrum’da bir …

zek5

FETÖ’cü soysuzun takma isimle lüks tatili!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Koza-İpek Holding yöneticileri hakkında FETÖ kapsamında hazırladığı iddianamede, İpek ailesinin “sahibi oldukları …

zek5

FETÖ’cü ZEK’in dehşete düşüren ByLock mesajları

Firari olan FETÖ’cülerin en önemli isimlerinden olan Zekeriya Öz’ün ByLock mesajları ortaya çıktı. FETÖ tepe …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir