Anasayfa / GENEL / O kadar sahtekar ki gözümüzün içine baka baka şu malikanesine “kulübe” dedi!
kitmir

O kadar sahtekar ki gözümüzün içine baka baka şu malikanesine “kulübe” dedi!

TAKVİM Pensilvanya’ya gidip Fetullah Gülen’in kapısına dayandı. Hocaya sorular soracaktı. Ancak İngiliz basınının bile karşısına çıkan Gülen, TAKVİM’den saklandı. Cevap vermek yerine sohbetinde TAKVİM’i hedef aldı… Günlük gideri 100 bin dolar olan malikanesini “Kulübecik” olarak anlattı. “Bir de tepemde helikopter uçurmuşlar. Burası umuma ait bir yer” diyerek Takvim muhabirini suçladı!


Fetullah Gülen, ABD’ye kaçtı. Örgütüne talimat verip Türkiye’de darbe yapmaya kalkıştı. Ancak başarılı olamadı. TAKVİM de hocaya sorular sormak için ABD’ye doğru yol aldı. Takvim ekibi Gülen’e “Sizi CIA ve MOSSAD mı himaye ediyor?” “Türkiye’nin sırlarını hangi ülkelere sızdırdınız?” “HDP ile seçim ittifakı nasıl içinize sindi?” “Bir din adamı beddua eder mi?” “Seçime kadar yeni şantaj kasetleri çıkaracak mısınız?” sorularını soracaktı.

Özel istihbarat muhabiri Abdurrahman Şimşek bu sorulara cevap bulmak için Gülen’in Pensilvanya eyaletinin Saylorsburg kentindeki malikanesinin kapısına dayandı. Kendini tanıtarak Gülen’le görüşmek istediğini söyledi. Bu sırada Gülen’in yakın koruması olan biri “Bir süre bekleyin” dedi. Gizemli koruma ana binaya gitti. 45 dakika sonra geri geldi. Şimşek de kartvizitini bırakıp hocadan cevap beklediğini söyledi. İngiliz ve ABD medyasına kapılarını açan hoca ise TAKVİM’e sohbet üzerinden cevap verdi. 500 dönüm üzerine kurulu olan malikanesi için “kulübecik” dedi. Ardından şunları söyledi:

“Gelip helikopterle burada -bu umuma ait, vakfa ait bir bina- bunun üzerinde, buranın resmini çekme, buraya mâlikâne deme filan… Burayı bir dönemde birisi, Allah rızası için yaptı, Altın Nesil Vakfı’na bağışladı. Bu vakıf biz buraya gelmeden kurulmuş. Arazi o dönemde alınmış. Burada yedi-sekiz tane kulübecik vardı. O günden bugüne, o vakıf kendi imkânlarıyla yapa yapa, bugün o sekiz tane kulübenin yerinde sekiz tane bina var. Buranın iki tane namaz kılınan salonu, altta konferans salonu gibi bir şey var, yemekhane gibi bir şey yapmışlar. Diğer birkaç tane odası var. Geldiğimiz zaman biz de burada kalıyoruz. Öbür taraftaki binaya gelince, defaatle röportaj yapanlar girdiler, Kıtmir’in odasını gördüler; orada bir yatağım var, bir de iki metrelik içinde namaz kıldığım yer var…”

Fethullah Gülen’in “kulübecik” dediği malikanesi 500 dönümlük bir arazi üzerine kurulu. Bu alanda, 20 villa bulunuyor. Villalardan 10’u kompleksin içinde, 10’u ise dışarıda yer alıyor. Kompleksin 500 araçlık da bir otopark alanı var. Her villada, binaların büyüklüğüne göre 50 ila 100 kişi barınabiliyor. Pensilvanya’nın Saylorsburg kentinde Lohmann Rd, 18353 adresinde bulunan kompleks, sürekli yaşayanlar ve ziyaretçilerle birlikte günde toplam bin kişiyi ağırlayacak büyüklükte. Komplekste; aşçılar, bahçıvanlar, güvenlik görevlileri ve diğer hizmetlilerle birlikte yaklaşık 100 kişi çalışıyor. Çalışanların görevlerine göre saat başına 25 ila 30 dolar ücret aldığı düşünüldüğünde, maliyetin boyutları daha net anlaşılıyor.

Takvim muhabiri Abdurrahman Şimşek, geçtiğimiz hafta Pensilvanya’ya gidip hocayla görüşmek istedi. Gülen ise yakın koruması aracığılıyla “hayır” dedi. Peki bu yakın koruma kimdi? TAKVİM’in edindiği bilgilere göre Gülen’in korumasının adı Kadir Bulut. Daha ortaokul yıllarında cemaate almınan Bulut, özel olarak yetiştirildi. Hocanın kara kutusu olan Bulut, yakın dövüş ve silah kullanma konusunda uzman. Ayrıca Gülen’in hem kuryesi hem de çeşnicisi olarak görev yapıyor.

İŞTE GÜLEN’İN KULÜBESİ:

kulube5

PENSİLVANYA’DAKİ MİSAFİRHANE:

kulube2

GİRİŞ

kulıbe3

ZIRHLI AMBULANS

kulube4

(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

feto2

Teröristbaşının şifresi çözüldü

Teröristbaşı Gülen’in 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Amerikan gazetesine verdiği röportajında kullanılan fotoğrafın şifreleri çözüldü. …

darbe

Allah’a değil Feto’ya tapan sapıklar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı otele, 15 Temmuz darbe girişimi gecesi saldırı düzenleyen 1’i …

feto

Teröristbaşının son oyunu!

Teröristbaşı Fetullah Gülen, dün bir Mısır gazetesine “darbeyi Atatürkçü ve laik subaylar yaptı, bizim ilgimiz yok” …

2 Yorumlar

  1. madem daracık bir kulübede kalıyorsun, o halde Türkiye’de bir hapishane koğuşunda kalmaktan niye korkuyorsun?
    kendine kıtmir diyorsun ya, kıtmir ile aynı türde olduğun doğru… işte seni hakettiğin gibi bir köpek kulübesine tıkmak gerekiyor.

  2. Ya adamın olayı bu! ilüzyon yaratmak. olmayan şeyi var var olanı da yok gibi göstermek bu tip sapkın oluşumların liderlerinin ortak özelliğidir. bu. Yani diyor ki bize ; yalancı gözlerinize değil bana inanın. Ya hoca be! biz senin embesil takipçilerinden değiliz işlemez bize böyle atraksiyonlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir