Anasayfa / GENEL / O işin sırrını MEDYAGÜNDEM aydınlatıyor
29ekim-suriye2

O işin sırrını MEDYAGÜNDEM aydınlatıyor

MEDYAGÜNDEM-  Suriye devlet televizyonunun, Ankara’da yapılan alternatif Cumhuriyet kutlamasını ve çıkan olayları, İşçi Partisi’nin kanalı Ulusal Kanal ile ortak yayınlamasının sırrını MEDYAGÜNDEM açıklıyor.

Tam bir hafta önce Ulusal Kanal ile Suriye Radyo ve Televizyonu (SRT) işbirliği anlaşması imzaladı. Ulusal Kanal Suriye Arap Cumhuriyet’inin resmi televizyon kurumu ile işbirliği anlaşması imzalayarak, katil Esed’le işbirliğini kurumsal hale de getirdi.

Sekiz maddeden oluşan işbirliği anlaşması ortak televizyon programları yapma, her iki tarafın diğer tarafın haber programlarını yayınlama, yapılan haberleri paylaşma, karşılıklı editörler görevlendirme gibi konuları içeriyor.

Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Adnan Türkkan, anlaşma sonrasında yaptığı açıklamada, “Ulusal Kanal olarak Suriye televizyonu ile işbirliği etmekten mutluluk duyuyoruz. Suriye büyük bir savaşın içerisinde. Suriye’yi ve aynı zamanda Türkiye’yi de hedef alan bir savaş yaşanıyor. Bu savaş bombalardan önce medya ile başlatıldı. İnsanların kafalarına yalan bombaları atıldı. Emperyalizmin yalanlarına karşı Ulusal Kanal ve SRT gerçekler için işbirliği yaptı. Bu anlaşmayla kardeşliğin sesi, savaşın sesinden daha gür çıkacaktır.” dedi.

Suriye Radyo Televizyonu Genel Müdürü El-Turjman da, “Bu anlaşma Türk halkı ile Suriye halkının kardeşliğinin kâğıda geçirilmiş bir halidir. Çünkü bu iki ulus ortak ve kardeştir aynı kadere bağlı. Ve bu anlaşma da bize bunu kanıtlıyor, bizim için anlamı budur. Biz kardeşliğimizi ayrıca imzaladık” şeklinde konuştu.

Ulusal Kanal ve Suriye Televizyonu arasındaki işbirliği anlaşması Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak imzalandı.

Böylece resim netleşti: Ankara’yı karıştıran 29 Ekim eyleminde İşçi Partisi’nin peşine takılan CHP’nin diktatör Esed’e olan “muhabbeti” de anlaşılmış oldu. CHP, İşçi Partisi, Aydınlık, Ulusal Kanal, Yurt ve Sözcü ile Türkiye’deki Esed yanlısı cephenin Atatürk istismarcılığı da pek bir manidar oldu.

Çankaya Köşkü’ndeki resepsiyona da katılmayarak iyice marjinalleşen CHP’nin siyasi olarak durduğu yer de not düşülmeli…

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

kuran1

Elhamdülillah; Kur’an tilavetli resepsiyon

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 29 Ekim resepsiyonu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

rtuk4

RTÜK’ün FETÖ üssü olduğunun kanıtı

aHaber’e ‘Kaşın üstünde gözün var’ cezaları yağdıran RTÜK’ün yasakçı kafaları bu kez de Paralel Örgüt’e …

29ekim3

Beğenmiyorsan çek git bu ülkeden Aydın Doğan!

Terör örgütlerine açık açık destek veren Aydın Doğan’ın Hürriyet’i 29 Ekim törenlerindeki Osmanlı armasından ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir