Anasayfa / GENEL / O isim Çekirge mi?
ysafak-28subat1

O isim Çekirge mi?

MEDYAGÜNDEM- Yeni Şafak’ta bugün “28 Şubat’ın haber tutanağı savcıda” başlıklı bir manşet haber yayınlandı.

Abdülkadir Selvi imzalı haberde, “Genelkurmay’ın 28 Şubat soruşturmasını yürüten savcılığa gönderdiği BÇG belgeleri arasında ‘haber protokolü’ de yer aldı.” denildi.

Habere göre, darbe için medyayı kullanan BÇG’nin, dönemin Sabah Gazetesi yöneticilerinden birine imzalı tutanak karşılığı haber yaptırdığı ortaya çıktı.

Haberde, “Belgeye göre BÇG faaliyetleri kapsamında bir haberin Hürriyet, Millet ve Sabah gazetelerinde yayımlanması istendi. Haberin Hürriyet ve Milliyet’te istenen şekilde yer aldığı, ancak BÇG, Sabah’taki haberden memnun kalmadı. Bunun üzerine bir sonraki haber servis edilirken, Hürriyet ve Milliyet’teki gibi yayımlanacağı konusunda tutanak hazırlandı. Sabah yöneticisi bu tutanağı imzalayarak haberi aldı.” denildi.

Peki o SABAH yöneticisi kim acaba?

Dönemin Sabah Ankara Temsilcisi Fatih Çekirge idi. TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu’na da ifade veren Çekirge, “O dönem hiçbir fitnenin içinde olmadım” demişti.

Bakalım o isim Çekirge mi yoksa 28 Şubat döneminde SABAH’ta görev yapan başka bir yönetici mi savcılığın soruşturması gösterecek.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

28subat2

28 Şubat’ın utanç belgesi

Türkiye’yi dinsizleştirmek ve köklerinden uzaklaştırmak için başlatılan 28 Şubat postmodern darbesinin bir utanç belgesi daha …

altayli

Tarihin lanetlediği adam!

Merhum Necmettin Erbakan Başbakanlığındaki REFAH-YOL Hükümeti’nin düşmesine neden olan 28 Şubat darbesinin arkasındaki en büyük …

adogan3

28 Şubat’ın son kalesi; Hürriyet

20 yıl önce postmodern darbeyle hükümet deviren aktörlerin tamamı değişti. Sadece 28 Şubat’ın arifesinde “Karargah …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir