Anasayfa / GENEL / O gazeteci ile oğlunu da FETÖ mü öldürdü?
muhsin2

O gazeteci ile oğlunu da FETÖ mü öldürdü?

Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili şok edici bir iddia daha gündeme geldi. Yazıcıoğlu’nun kaza sonrası namaz kılarken görüntülerini elinde bulundurduğu konuşulan gazeteci ve oğlu esrarengiz biçimde öldü. FETÖ’nün o ölümlerin arkasında olabileceği şüphesi tüm ağırlığıyla orta yerde durup, araştırılmayı bekliyor.


Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazası 5’inci yılına girerken, farklı iddiaların gündeme gelmesi yeni soru işaretleri yarattı. Savcılık tarafından yürütülen gizli soruşturma devam ederken, Yazıcıoğlu’nun avukatı Selami Ekici, geçtiğimiz 6 Ocak’ta İstanbul Kasımpaşa’da çıkan bir kavgada işlenen cinayetin, Yazıcıoğlu ile bağlantılı olduğunu öne sürdü.

Eski BBP Erzurum İl Başkanı Emrullah Önalan, Muhsin Yazıcıoğlu’nun son görüntülerini gösterenlerin “Biz ne halt ettik, ben de bu işin içindeyim” dediğini aktardı.

BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşamını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin 15 Temmuz’dan sonra yeni ayrıntılar çıkmaya devam ediyor. Eski BBP Erzurum İl Başkanı Emrullah Önalan’ın verdiği ifadede, Yazıoğlu’nun çömelmiş, elleri dua eder vaziyette görüntüsünün olduğu görüntüyü gördüğünü söylediği ortaya çıktı. Önalan, görüntüyü gösteren kişinin “Biz ne halt ettik, ben de bu işin içindeyim” dediğini aktardı.

Yazıcıoğlu’nun ölmeden önce çömelmiş, elleri dua eder vaziyette görüntüsünün olduğu, kazadan hemen sonra 3 kişinin Yazıcıoğlu’na yaklaştığı ve çekimlerin bu kişilerin arkasında olan bir başkası tarafından kaydedildiği yönündeki iddiaların sahibi eski BBP Erzurum İl Başkanı Emrullah Önalan’ın geçmiş dönemde Yazıcıoğlu dosyasını soruşturan savcılara verdiği ifadelerin ayrıntısı ortaya çıktı.

Milliyet’te yer alan habere göre, Önalan, 13 Haziran 2012 tarihinde Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifadesinde, şunları söyledi:
“Yazıcıoğlu vefat ettikten sonra İstanbul’da Ahmet Akbak adlı bir devlet görevlisi ile tanışmıştım. Büyükçekmece’de bir kafede fotoğraf göstermişti. Fotoğrafta düşen helikopterin başında kar maskeli 3 kişi görünüyordu. Bu karenin olayın akabinde çekildiği izlenimi edindim. Hatta helikopterin yanında karlar arasında cesetler olduğunu sandığım bir görüntü hatırlıyorum. Bana bu fotoğrafı gösteren kişi ‘Biz ne halt ettik, ben de bu işin içindeyim’ dedi. Bu kişinin ifadesinin alınmasını istiyorum. Beni onunla buluşturan Adil Hortooğlu’dur.”

“BİRKAÇ SANİYEYDİ”
Önalan, 24 Mayıs 2013’te Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na ikinci kez ifade verdi. Önalan, bu kez, “2013 Nisan sonunda Hortooğlu, Beylikdüzü tarafında bana cep telefonu olmayan ancak elektronik bir cihazdan görüntü izletti. Birkaç saniyeydi. Rahmetli genel başkana doğru arkalarından çekim yapılır vaziyette görülen 3 kişinin başkanımıza yürüdüklerini gördüm. Çekim yapan kişinin de bu şahısların arkadaşlarından biri olup arkadaşlarından habersiz çekim yaptığını anladım” dedi.

“BEN GÖRMEDİM AKPAK GÖRMÜŞ”
Önalan’ın görüntüleri birlikte izlediğini iddia ettiği Adil Hortooğlu ise 9 Ekim 2013’te “şüpheli” sıfatıyla Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade verdi. Yazıcıoğlu’nun kaza yerinde elleri havada dua eder gibi bir görüntüyü gazeteci Ahmet Akpak’tan duyduğunu, Akpak ile aralarında geçen konuşmayı Önalan’a aktardığını belirten Hortooğlu, ifadesinde şunları sıraladı:
“Önalan’ı Erzurum BBP Merkez İlçe Başkanı olduğu dönemde tanıdım. Ancak kendisinin beyanında belirttiği şekilde kendisine görüntü izlettiğim iddiası yalandır. Çatalca’da çiftliği bulunan Ahmet Akpak beni ziyarete geldi. Bana görüntüler olduğunu ancak kendisinde olmadığını söyledi. Akpak ile aramdaki bu konuşmayı arkadaşım zannettiğim Önalan’a aktardım. Ancak ben bir görüntüyü bizzat görmedim. Sadece Akpak’ın bana söylediğini aktardım. Akpak, 2010 sonlarında vefat etti.”

“BABA-OĞUL HAYATINI KAYBETTİ”

Yazıcıoğlu ailesi avukatlarından Selami Ekici görüntülerin elinde olduğu iddia edilen gazeteci Akpak ile oğlu Alper Akpak’ın kısa zaman aralıklarında yaşamlarını kaybettiğini belirterek, “Görüntülerin sahibi olduğu iddia edilen Ahmet Akpak’a ulaşmak istediğimizde 2010’da şeker komasından öldüğünü öğrendik. Alper Akpak’a ulaştık. Alper Akpak, babasının çeşitli yerlerde eşyalarının olduğunu söyleyip bir hafta süre istedi. Alper Akpak sonrasında telefonlarımıza çıkmayınca suç duyurusunda bulunduk. Akpak’ın ifadesine başvurulacağı sırada Kasımpaşa’da çıkan taraftar kavgasında öldürüldü” dedi.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir