Anasayfa / GENEL / O ahlaksız karikatürü yapanı tutuklayın!
girgir4

O ahlaksız karikatürü yapanı tutuklayın!

Sözcü Gazetesi’nin mizah eki Gırgır Dergisi’nde yayınlanan ve Hazreti Musa’ya hakaret eden karikatür, Medya Kritik Programı’nda lanetlendi. Gazeteci Yazar Cem Küçük, karikatürü ahlaksız olarak niteleyip, çizenin de nefret suçu işlediğini belirterek, “Bu paçavra toplatılmalı, bunu çizen derhal tutuklanmalıdır” dedi.

Sözcü Gazetesi’nin bu karikatürle Musevileri ve 4 hak dine inananları incittiğini kaydeden Küçük, Musevi derneklerinin bu karikatürü dünyaya yaymalarını istedi. Küçük, “Burada açıkça antisemitizm var. Bu CHP zihniyetidir. Bunu dünyaya göstersinler” dedi. Küçük sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu paçavra toplatılmalı. Bu karikatürü yapan derhal tutuklanmalı ve kimse iş vermeyerek medeni ölü haline getirilmeli.”

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur da karikatürün, “Bir peygambere galiz küfürler içeren, aşağılık ve nefret kusan bir yayın” olduğunu söyledi. İnsanların ateist olmalarının öneminin bulunmadığını ancak inananlara hakaret etmelerinin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Uğur, alçak karikatürü çizene seslenerek, “Sen insan olamazsın. Bunu yayınlayanlar da insan olamaz” dedi. Uğur, bunun Türkiye’de mizah dergiciliğinin bittiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

seyfi

MEDYAGUNDEM

aydin-dogan5

CHP istedi Aydın Doğan gazeteci kovdu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Hulki Cevizoğlu’nun hem gazete hem de televizyondan kovulduğu ortaya çıkmıştı. …

burakakbay

Asıl alçak derginin FETÖ’cü patronu yargılansın!

Yeni Şafak yazarı Salih Tuna’nın “Peki kendini nasıl cezalandırmayı düşünüyorsun?” başlıklı yazısı şöyle… Yıllar önce …

sozcu1

Sözcü paçavrasını kapatın!

FETÖ sayesinde parasına para katan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesinin mizah eki Gırgır, peygambere …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir