Anasayfa / GENEL / Nerede puştluk orada İngiliz!
bbc-alevi2

Nerede puştluk orada İngiliz!

Malatya’ya giden BBC ekibi, teröristlerin provokatif söylemlerini “Alevi vatandaşlardan mesaj” olarak tüm dünyaya servis etmeye hazırlanıyor.

İstanbul ve Ankara’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün üniformalı askerlerince 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunuldu. Milyonların verdiği kurtuluş mücadelesiyle birlikte darbe girişimi başarıyla püskürtüldü.

DARBEYİ ÖNEMSİZLEŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR
Batı medyası, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) kanlı darbe girişimiyle Türkiye demokrasisini tehdit etmesini görmezden gelirken, darbeyi önemsizleştirmeye çalıştı.

ALEVİ-SÜNNİ ÇATIŞMASI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR
Çabalarında başarılı olamayan Batı medyası şimdi de korkunç planlar için kolları sıvadı. Türkiye şimdi de Alevi-Sünni provokasyonu ile karşı karşıya. Darbe girişiminin başarıyla püskürtülmesinin ardından ertesi gün Malatya’ya BBC başta olmak üzere onlarca yabancı medya kuruluşundan ekiplerin geldiği öğrenildi.

DHKP-C VE PKK, BBC’YE DESTEK VERDİ
Bu kişilerin Alevi vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde muhtarlarla görüştüğü bölgeden gelen ilk izlenimler arasında. DHKPC, PKK gibi örgüt militanlarının da BBC ekiplerine destek verdiği ve kendilerini ‘Alevi vatandaş’ olarak tanıtarak mikrofonlara provokatif açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.

BBC ALÇAKLIĞIN BELGESİ
BBC World Prodüktörü James Bryant, kirli oyunları gözler önüne seren bir mail atarak, hükümet aleyhine konuşacak birilerini aradı.Söz konusu mailde yer alan ifadelerde, ‘Türkiye’de başarısız olmuş darbe girişimi. Oradaki siyasi durumu ele alıyoruz.

Ülkede hükümetin şuanda yaptıklarına eleştirel yaklaşacak kişiler bulmakta zorlanıyoruz. Geçen hafta zaten olumlu konuşan çok kisi aldık. Bu sebeple şuan durum aleyhine konuşacak birilerini bulabilmeyi ümit ediyoruz’ dedi.

bbc-alevi

BUGÜN BAŞLAYACAKLAR
BBC ve diğer dış güçlerin bugünden itibaren Alevi-Sünni kavgası varmış gibi manipülatif bir yayıncılıkla tüm dünyaya yalan haber servis edeceği iddia ediliyor. Türkiye’den de bazı gazetecilerin söz konusu provokasyona destek vereceği ve olayların köpürtülmesi için çaba sarf edeceği bildirildi.

İhbar edin

Yetkililer bu tür spekülatif haberlerin emniyet ekiplerine ihbar edilmesi için vatandaşı uyardı.

MEDYAGUNDEM

jiyar3

Gazeteci kılıklı teröristi sınırdışı ettik!

BBC World muhabiri Jiyar Gol, İstanbul’da havaalanında 5 saat gözaltında tutulduktan sonra ülkesine gönderildi. Gol, …

londra

Londra’daki Müslüman katliamını örten BBC

Londra’nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınlarında bir kişi kullandığı minibüsü kaldırımdaki yayaların üzerine sürdü. Cami …

taksim3

CNN/BBC çakal gibi Taksim’de pusuda

İBB sözde eylemcilere hizmet edecek kaldırım taşlarını Gezi Parkı’ndan kaldırdı. Canlı yayın araçlarının nöbeti sürüyor. …

2 Yorumlar

  1. kardeşim bizim ajanımız yok mu şunların ülkelerinde çalışıp fay hatlarını çatlatacak ne diye devlet bu mı6 ajanlarını ülkeye alıyor

  2. inşallah daeş londrada bomba patlatır pislikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir