Anasayfa / GENEL / Neo-Con tosuncuklar niye sustunuz cevap versenize bu alçaklığınıza!
stv-sefkat4

Neo-Con tosuncuklar niye sustunuz cevap versenize bu alçaklığınıza!

Şefkat Tepe’nin 25 ocak tarihinde yayınlanan bölümünde Hz. Muhammed’in kamyonet kasasında taşınma sahnesini yayınlayan cemaat medyası büyük infiale rağmen resmen deve kuşu gibi davranıyor.

Ruh çağırma seanslarına benzetmekle eleştirilen sahnede, Sungurlar timinin salavat getirmesiyle Hz. Muhammed, ışık hüzmesi şeklinde gökten inip kamyonet kasasına oturuyordu.

Dizinin tartışılan sahnesiyle ilgili eleştiriler dün habere dönüştü. İki gündür yazılı ve sosyal medya bu görüntüleri tartıştı.

AKİT: BUNU GAVUR BİLE YAPMADI

Cemaate karşı sert yayınlarıyla dikkat çeken Yeni Akit gazetesi, o sahneyi birinci sayfadan “Bunu gavur bile yapmadı” başlığıyla verdi. Yeni Şafak ise “Rezalet Tepe” başlığıyla sürmanşetten duyurdu. Star ise “Korkunç istismar” başlığını attı.

Haberlerde din hocalarının görüşleri aktarıldı. Sosyal medyada dizi ve cemaat, eleştiri oklarına uğradı.sefkat.20140212163428.jpg

ANADOLU AJANSI DA GEÇTİ

Dahası Anadolu Ajansı bugün konuyla ilgili ayrıntılı bir haber geçti abonelerine. Haberde ilahiyatçılar ve sivil toplum kuruluşlarından bazı isimler, sahneyi “istismar” ve peygambere saygısızlık” olarak açıkladı.

ZAMAN’DAN SES SEDA YOK, YAZARLAR KONUŞACAK MI?

Ağır eleştiriler ve suçlamalar birbirini izlerken, gözler cemaatin amiral gemisine çevrildi. Ancak ne gazeteden ne de internet sitesinden şu ana kadar bir açıklama gelmedi.

Zaman yazarlarının önümüzdeki günlerde bu hassas tartışmaya katılıp katılmayacağı merak konusu.

MEDYAGUNDEM

noel-stv

FETÖ senaryolu terör!

FETÖ’nün kanalı Samanyolu TV’de Reina’ya yapılan saldırı daha önce işlenmiş. FETÖ’den Noel baba maskeli terör …

noel2

FETÖ’den Noel baba maskeli terör saldırısı mı?

Rus Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikastin provasını Samanyolu TV’de Kollama isimli dizide yaptığı ortaya çıkan …

stv1

Dönemin darbe televizyonu; FETÖ’nün Samanyolu’su tarihin çöplüğüne karıştı!

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında daha önce Türksat uydusundan çıkarılan Samanyolu Televizyonu yayın hayatını bu gece tamamen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir