Anasayfa / GENEL / Nedim Şener Cemaat ile yakınlaşan CHP’yi bombaladı!
nedim

Nedim Şener Cemaat ile yakınlaşan CHP’yi bombaladı!

CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular Gazeteci-Yazar Nedim Şener’i ağırladı. Enver Aysever’in sorularını yanıtlayan Nedim Şener, yolsuzluk operasyonu ve cemaate ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazeteci- Yazar Nedim Şener Dink cinayetine ilişkin yayınlarından dolayı hedef haline geldiğini kaydederek “Hrant Dink cinayetinde cemaatçi polislerin sorumluluğunu ortaya çıkardığım için tutuklandım. Dink cinayetinin istihbarat yalanları kitabını yayınlar yayınlamaz, Ergenekon operasyonunu yapanlar önce beni mahkemeye verdiler, otuz iki yıl hapis istemiyle mahkemede yargılanıyordum, o sırada da sahte bir ihbarla Başbakan’ın oğlunu suikast girişimi yapacaklar arasında beni gösterdiler ve diğer isimlerden sadece benim ev ve cep telefonumu dinlediler. Bütün mesele benim Dink cinayetinde yazdıklarımı yok etmekti” şeklinde konuştu.

“CEMAATİ ASLINDA TETİKÇİLERİ MAHVEDECEK”

“Cemaati aslında tetikçileri mahvedecek” diyen Nedim Şener, “Polis akademisinde yuvalanmış, polis akademisinden atılmış, hala bazı gazetelerde yazan bu adamlar aslında kendileri cemaatin arkasına yaslanmış ve benim gibi işsiz kalma riskleri yok bu adamların. Böyle bir cemaat anlayışında içinde insan olarak fert olarak bulunmaktan rahatsız olurum, gazeteci önce bağımsız olmalı” ifadelerini kullandı.

“CHP İLE CEMAATİN YAKIN İŞBİRLİĞİ VAR”

CHP’ye cemaat ile yakın işbirliği içinde olduğu eleştirisinde bulunan Nedim Şener “CHP ile cemaatin çok yakın iş birliği var. Geçen gün önceden Erdoğan’ın kapladığı Zaman Gazetesinin birinci sayfasını Kılıçdaroğlu kapladı. Kendileri cemaatin oyuna ihtiyacımız var diyor ancak insan, Mustafa Balbay’dan utanır, İlhan Cihaner’den utanır” dedi.

Şener konuşmasını şöyle sürdürdü: “Nerdeyse Kemal Kılıçdaroğlu’nu da sanık yapacaklardı Oda Tv davasında, Gürsel Tekin’in zorla ifade alındı. Bu komployu kuranlar cemaatin parçasıydı. Şimdi o komployu kuranlardan söz etmiyorlar, sadece yolsuzluktan bahsediyorlar, insan hayret ediyor” 

Fethullah Gülen’e röportaj teklifininde bulunduğunu hatırlatan Şener, Gülen’in yüzyüze röportaj teklifini reddederek yazılı röportaj yapabileceğini söylediğini aktardı.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

chp9

Bu bir dramdır; CHP’nin milyon yalanı elinde patladı

CHP mitingine 61 ilden 38 bin kişinin taşındığını belgeleyen liste ortaya çıktı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği …

chp8

Bir CHP rezilliği

CHP’li vekiller sözde adalet yürüyüşü sonrası CHP’nin Maltepe’de yaptığı mitingin fotoğrafları yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kazlıçeşme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir