Anasayfa / GENEL / Neden Doğan da Doğan?
aydin-dogan4

Neden Doğan da Doğan?

Türkiye gazetesinde Fuat Uğur’un “Neden Doğan da Doğan?” başlıklı yazısı şöyle…

Çarpıtmalarınızı, yürüttüğünüz algı operasyonlarını, işlediğiniz ruhsal cinayetleri, Ahmet Kaya’nın ölümünde ve Hrant Dink’in katledilmesinde azmettirici olmanızı, eski ve vesayetçi Türkiye’yi temsil etmenizi dilimize doluyor, sürekli gündemde tutuyorsak bunun bir sebebi var.
Bunu yapıyoruz, evet. Ama konu bulmaktaki çaresizliğimizden değil, eski Türkiye’nin karanlık ve her türlü ahlaktan yoksun yüzünü halka anlatabilmemiz için, bize eşsiz ve bulunmaz fırsatlar sunduğunuz için. Yani, gösterdiğimiz “yakın ilgi”yi gizli bir övünç kaynağı hâline getirmenizi akılsızlık olarak nitelemekten başka elimizden bir şey gelmiyor.
Eğer siz bunları sürdürmeseniz, bugün 18 yaşında oy kullanma ve seçilme yaşına gelmiş bir delikanlıya ya da genç kıza, henüz doğmamış olduğu için farkına varmadığı 28 Şubat sürecini, manşetlerden bakan ve hükûmet değiştirmenizi, darbeci askerlerle halvet oluşunuzu, başörtüsü zulmünüzü anlatamazdık.
Ya da bu gençlerin henüz çocuk olduğu 2004’lerden itibaren 367 kepazeliklerinizi, kaosa kalkan 411 eli, ordunun darbe yapması için ilk sayfalarınızdan servis ettiğiniz her türlü provokatif haberi, sizin haberlerinizin kupürleriyle hazırlanan Ak Parti kapatma davalarını, Anayasa Mahkemesinin aldığı o korkunç kararları, başörtülü eşi olan cumhurbaşkanını seçtirmemek için gösterdiğiniz o alçakça algı operasyonlarını, bilfiil desteklediğiniz 27 Nisan darbe muhtıralarını kolay izah edemezdik.
Bu nedenle size teşekkür borçluyuz.
Abartarak büyüttüğünüz, özellikle görmezden geldiğiniz haberlerle, linç yazılarınızla bize malzeme verdiğiniz ve sizin üzerinizden temsil ettiğiniz o eski Türkiye’nin çirkin ve karanlık yüzünü halka anlatma imkânı sunduğunuz için tekrar teşekkürler.
Yani demem o ki bundan dolayı “Ay bunların başka işi gücü yok, durmadan bizle uğraşıyorlar, konuşacak malzemeleri kalmamış” diye seviniyorsunuz ya, büyük hata ediyorsunuz.
Reyting sürüngeni çocuğu sözde hayır dediği için işten çıkarıp arkasından algıya körükle giden siz, ama evet diyen damat beye dokunmayan da.
Hemşireye tekme atan magandayı günlerce manşetten indirmeyen siz, ama 16 yaşındaki başörtülü kız çocuğunu “Hepiniz öleceksiniz” diye darp edip başörtüsünü alan CHP üyesi kadını hiç görmeyen de.
İzmir’de sala okuduğu için CHP üyelerinin müezzini darp edip dakikalarca dövmesini, cami camlarını indirmesini haber yapmayan da siz, ama Meclis’teki kavgada kolyesinden dolayı boynu kızaran ama “Dayak yedim” diye palavra atan CHP’li kadın vekille sayfa sayfa röportaj yapan da.
Sizden ve sizin camiadan olduğu için 11 yaşındaki çocuklara çıtır diyen profesörü görmezden gelen de siz, “namaz kılmayan hayvandır” gibi eblehçe lafı sarf eden adamı günlerce manşetten indirmeyen de.
Ve Nilhan Sultan’a en ağır hakaretlerle saldıran da siz, Yılmaz Özdil ile Müjdat Gezen’in iğrenç ve seviyesiz çirkefliklerini görmeyen de.
Say say bitmez.
Daha eskilere de gideriz.
Mursi haberini yapıp “Yüzde 52 oya idam” başlığıyla Erdoğan fotoğrafını yan yana koymanızı mı?
“Vay Tayyip Ağa vay” ya da “Muhtar bile olamaz” başlıklarınızı mı?
ByLock’u temize çıkarma gayretlerinizi mi?
Ajansınız üzerinden HDP’ye oy verin çağrılarınızı mı?
FETÖ’cülerin dinleyip servis ettikleri çok gizli konuşmaları yayınlayıp hükûmeti suçlamanızı mı?
Hangi birini söyleyelim?
Kısacası tekrar teşekkürler.
Millete “Bunlar evvelden böyleydi, şimdi de değişmediler” diye anlatıyoruz.
Sayenizde.
Böylece millete sizi izah ederken “Hiç değişmeyecekler ve dürüst olmayacaklar” deme fırsatını buluyoruz.
Devşirdiğiniz adamlara zor günlerinizde yazdırdığınız yazıların da farkındayız.
Onlardan biri “Evet rüzgârı tersine döndü” demiş dün.
Tebrik ederim. Zaten sıkışık zamanda imdada yetişir kendileri. FETÖ bağlantısı konusunda son derece ciddi delillere ulaşıldığı için tutuklanan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu için de “Tanırım iyi çocuktur” diye yazmıştı.
Daha önceden devşirdikleri çoktan hısımlıklarını ilan etmişlerdi zaten, onları saymıyoruz.
Ayrıca öyle rüzgârın filan döndüğü yok.
Kaos üreterek dumanlı ve puslu bir hava olsun istiyorsunuz.
Söyleyeyim.
Dumanı dağıtacak olan yıldız-poyraz başladı. Hem de çoktandır.
Aklıma gelmişken.
Eminim ki bugünkü gazetenizde Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP üyesi kadından dayak yiyen başörtülü kız çocuğu ve ailesine yaptığı ziyareti boy boy göreceğiz. O aklı sizlerin verdiğini de biliyorum. Gerçi işittiğime göre Selin Sayek Böke karşı çıkmış “Ne münasebet canım, onlar hemşire kızı ziyaret etti mi?” diye ama Kemal bey çok beğenmiş fikri.
Ne samimiyet!
Siz bunu allayıp pullayacaksınız, millet de yutacak öyle mi?
Daha çok işimiz var sizle.
Böyle gittiğiniz sürece tabii.

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

kk-pkk

İşte teröristbaşı Feto’nun kriptolu talimatı!

Türkiye gazetesinde Fuat Uğur’un “Fetullah’ın son gizli talimatı ve ailelere öneriler” başlıklı yazısı şöyle… Cumartesi …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir