Anasayfa / GENEL / Ne oldu da Hollande Trump’laştı?
hollande1

Ne oldu da Hollande Trump’laştı?

Fransa dün gece bir kez daha terörünün hedefi oldu. Milli Bayram günü nedeniyle düzenlenen tören kana bulandı. 80’den fazla kişi hayatını kaybetti. Hollande ilk kez saldırıyı İslam’la ilişkilendirdi.


Batı’nın terör karşısındaki çifte standardı olanca çıplaklığıyla sürerken, Fransa bir kez daha kanlı bir saldırıyla sarsıldı. Charlie Hebdo ve eş zamanlı Bataclan saldırılarının ardından bu kez terörün hedefi, ülkenin güneyindeki Nice kentiydi. 14 Temmuz Milli bayram günü vesilesiyle düzenlenen törendeki saldırıda en az 84 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla kişi de yaralandı.

Fransa ve Belçika’da terör saldırılarının faturası en çok da ülkede yaşayan Müslümanlara kesiliyor. DAEŞ’ın ne İslam ne de Müslümanlıkla alakası olmamasına, terör estirdiği coğrafyada milyonlarca insanı yerinden yurdun etmesine ve öldürmesine karşın, hazır yafta yapıştırılıyor: ‘İslami terör’

BATI’YA BAHANE LAZIM ONU DA DAEŞ VERİYOR

Gerek Avrupa’da gerekse Ortadoğu’da yaşanan terör sarmalının bugün başat aktörü DAEŞ ve benzeri örgütler, ortaya koydukları eylemlerle, bir yanda Batı’nın İslam karşıtlığı için bahane üretirken, diğer yanda yeniden sınırlarının çizilmesine çalışılan bölgeyi her türlü operasyona açık hale getiriyor.

TRUMP’I BİLİYORDUK DA…

Şimdilerde Beyaz Saray’daki Başkanlık koltuğunu kapmak için yarışan Donald Trump’ın Müslümanlara ve göçmenlere karşı kullandığı dil hemen herkesin artık malumu. Yaşanan her terör saldırısının ardından Müslümanlara karşı yapılması gerekenleri sıralayan, dışlayan ve hatta işi “sınırdan sokmayalım”a kadar götüren Trump, bu kez “İslami terör konusunda haklı çıktım, beni tebrik etmeyin, önlem alın” diye tweet attı.

HOLLANDE AĞZINDA TRUMP DİLİ

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın Nice’deki saldırının ardından yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında şunları söyledi: “Fransa, 14 Temmuz’da özgürlüğün sembolü olan Bastille Günü’nde, milli bayramında vuruldu. Çünkü fanatiklerin insan haklarına aldırdığı yok ve Fransa açıkça onların hedefi. Bu saldırının terörist doğası inkâr edilemez. Fransa, İslami terör tehdidi altındadır.”

(Haber 10)

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

hamburg

Beslediği teröristler Almanya’yı yakıyor

Almanya’nın Hamburg kentinde devam eden gösterilerden gelen bir video Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini akıllara getirdi. Almanya’da …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir