Anasayfa / ANALİZ / Ne kadar küfürbaz rezil varsa hepsi Gülencilerin baştacı!
zaman-ilber3

Ne kadar küfürbaz rezil varsa hepsi Gülencilerin baştacı!

Yaşını başını almış Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın ağzıdan “lağım” aktı, Fetocu foseptiği doldurdu!


MEDYAGUNDEM.COM- Bugün Yeni Şafak’ta bir tarih profesörünün “küfürbaz”, “ağzından lağım akan”, “kibirli”, “tahammülsüz” karakterini ortaya koyan bir röportaj yayınlandı.

Yeni Şafak’ın Atatürk’ün zehirlendiğine ilişkin belgelerle ilgili görüşlerine başvurmak için aradığı Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın ağzından küfür ve hakaretler yağdı. Yeni Şafak da bunu ibret olsun diye yayınladı.

“Yeni Türkiye’yi ‘b..’ kurarsınız”, “gerizekalı, cahil, aptal, Nagehan gibi karılar, Engin Ardıç hayvanı” gibi ifadelerle lağım ağzını açan Ortaylı’ya bedduacı Fetoş’un gazetesi Zaman gazetesi sahip çıktı. Ortaylı’nın küfürlerini “Ortaylı Yeni Şafak’ı rezil etti” diye gören Zaman gazetesi, nasıl bir foseptik çukurunda olduğunu da gösterdi. Ortaylı’nın ağzından dökülen “lağım” Fetoş’un foseptiğine aktı!

zaman-ilber2

İşte Ortaylı’nın mide bulandıran sözleri:

İlber Bey merhaba Yeni Şafak gazetesi olarak bir belge yayınladık. Gazeteyi görme şansınız oldu mu? 
Onu bana söylediler. Şimdi ben ona bakacağım. Belge melge yaramaz. Çocukluğumdan beri böyle numaralar duyarım. Bunlar kocakarı laflarıdır. Bizim milletimiz tarih bilmez. Böyle aptal aptal konuşur. Sizin gazete ne düşünür bilmem ama sen ismini karıştırma ileride senin için iyi gazetecilik olmaz. 
Az önce bazı konular tabudur dediniz… Neyi kastettiniz?
Ben tabu mabu demedim. Bunlar sizin anlamayacağınız şeydir. Bunların hepsi mahalle dedikodusu. Her şeye bulaşmayın. Bunu gazeteler çok yapıyor. Kendine göre yeni Türkiye kuruyorlar. B.. kurarsınız. Güldürmesinler adamı. Yeni Türkiye böyle geri zekalılar olmadan kurulabilir ancak. Nereye baksan cahil. Bir tane herif var. ( Engin Ardınç) Eski solcu, alkolik, geri zekalı… o da konuşuyor. Git başka tarih kitabı oku hayvan. Baban seni Fransız okuluna yollamış. Lisan biliyorum diyorsun git başka dilde oku. Herif okul kitabıyla tarih yazıyor geri zekalı. Hiçbir memlekette olmaz böyle bir şey anladın mı? Sizde iyi bir gazeteci olmak istiyorsanız böyle aptal işlere karışmayın. Şöhretiniz en başından düşer. 
Belgeleri inceleyecek misiniz? 
Belgeleri incelemeyeceğim, istemem. Böyle dedikodularla uğraşmam. Gazeteler mi yazacak tarihi? Siz sadece haber yazın daha iyi edersiniz. Gazeteler de haber yazılır, tarih yazılmaz. Siz gördünüz mü hiç Avrupa gazetelerinde tarih yazıldığını? Herkesin kendi işi ve metodu vardır. Gazeteler doğru dürüst haber yazsın. 
Halk bu belgeleri bilmiyor…
Sen tarih belgesinden anlamazsın kızım. Git doğru dürüst gazete oku. Mesleğe girmişsin madem lisan bilmen lazım. Hafta da iki üç tane yabancı gazete okuman lazım. Adamlar bu işi nasıl yapıyor görmen lazım. Bu böyle olmaz. Benden sana tavsiye. Piyasa da ki bazı geri zekalılar lisan bilerek tutunuyorlar. Nagehan gibi karılar. Öyle bir kötü örnekte var önünüzde ama… Bunun şartı budur lisan bileceksin. Her hafta ciddi gazeteleri okuyacaksın. Gazeteciliği böyle yavaş yavaş öğreneceksin. Böyle şeylere hiç girişmeyin bunlar iyi şeyler değil. Benden sana nasihat.

 

 

MEDYAGUNDEM

kemal-feto1

KK’nın FETÖ aşkına bakın!

FETÖ’nün en önemli yayın organlarının başında gelen Zaman ve Bugün’e kayyum atanması üzerine CHP Genel …

feto-medya

FETÖ’nün terörist yazarlarına müebbet

Zaman yazarları hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü …

zaman1

FETÖ’nün ilk darbe mesajı

Zaman gazetesi iddianamesinde darbe mesajının FETÖ tabanına 2013’te Gezici ve polisin bir arada gösterildiği afişle …

2 Yorumlar

  1. Bu adam, Başkalarını aşağılayarak kendini yücelttiğini sanan aşağılık kompleksi içerisinde kıvranan çok hasta biri. Muhtemelen psikozu var narsistik Kişilik bozukluğu gibi duruyor ancak ne yazık ki bu tarz Hastalıkların tedavisi neredeyse imkansız hele de bu yaştan sonra kayıp vaka!

  2. aslan parçası

    bu adamı unutmak en iyisi…köşesinde kendi başına yaşasın…sürekli aynaya baksın…çok sürmez iki gün sonra aynadaki görüntüye de çok cahilsin keşke ölsen vs diyerek başlayan hakaretleri eder gibi bir duruşu var…önüne gelen herkese cahil demek değişik bir rahatsızlık olabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir