Anasayfa / GENEL / Nazi artıklarından ‘hayır’ kampanyası
almanya

Nazi artıklarından ‘hayır’ kampanyası

Alman devlet televizyonu Türkçe “Hayır” kampanyası başlattı

Almanya, anayasa değişikliği referandumu için devlet televizyonu eliyle açıkça ‘hayır’ kampanyası yürütmeye başladı. Üstelik bunu Türkçe yapıyor. Ard televizyonunda yayınlanan dosyada temelsiz ve Türkiye düşmanlığını ayan beyan ortaya koyan ifadeler var.

Almanya’da türkiye düşmanlığı, her alanda sürüyor. Türkiye’nin güçlenmesini ve uluslarararası alanda daha fazla söz sahibi olmasını istemeyen Almanya’da, devlet televizyonu eliyle, açıkça “hayır” kampanyası yürütülüyor. Hem de Türkçe….

Ard tlevizyonunda yayınlanan üç dakikalık dosyada, alenen türkiye ve cumhurbaşkanı erdoğan düşmanlığı yapılıyor. Akıl almaz ve gerçeklerle bağdaşmayan iddialara yer veriliyor. Başkanlık sisteminin türk demokrasisinin sonu olacağı iddia ediliyor.

Alman devletinin resmi sesi olan Ard’nin skandal iddiaları bulunla da sınırlı değil. Sunucu öyle iddialarda bulunuyor ki, sözleri Türkiye düşmanlığını ayan beyan ortaya koyuyor. Ard televizyonu, yeni sistemde cumhurbaşkanının ülkeyi sınırsız sayıda kararname ile yönetebileceğini öne sürüyor. Arzu ederse Meclisi fesh etme yetkisine de sahip olduğu iddia ediliyor. Hatta yargının da bağımızlığını kaybedeceği öne sürülüyor.

Özetle, Ard açıkça “Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yeni sisteme geçmesin” diyor. Çünkü güçlü bir liderlikle, ülkenin çok daha büyük bir hızla güçleneceğinin farkındalar. Tam da bu nedenle, anayasa değişikliğindeki asıl gerçekleri halktan saklıyorlar. Örneğin, meclisin fesh edilmesi durumunda cumhurbaşkanı için de seçimlerin yenileneceğinden bahsetmiyorlar.

Yargı bağımsızlığını yok olacağı gibi temelsiz iddialarda bulunuyorlar ama yeni sistemde cumhurbaşkanının her suçtan yargılanabileceğini söylemiyorlar. Şu anda Cumhurbaşkanı, sadece vatana ihanetten yargılanabiliyor.
Ard ayrıca, yargı yetkisi hakkındaki, önemli bir başka değişikliği ağzına bile almadı. Mevcut anayasada “yargı yetkisi, türk milleti adına bağımsız mahkemelerce kullanılır” deniyor. Halbuki bu ifadeye, yeni anayasada “tarafsız” kelimesi de eklenecek.

MEDYAGUNDEM

truk

İşte Türk budur!

İftira atıyorsunuz, dışlıyorsunuz ama bunu yaptığınız Türkler, korkusuzca vahşi saldırganı durdurup onlarca insanın hayata veda …

merkel3

BİLDiğin Hitler kafası!

Başından beri Türkiye’ye düşmanlığından rant devşirme derdine düşen Alman siyasetçilerin şimdiki hedefi eylüldeki seçimler…. Uzun …

merkel

Skandal; camileri FETÖ’ye teslim edecekler!

Darbe girişimi sonrası Diyanet imamlarını casuslukla suçlayan Almanya’nın amacı, bu camileri FETÖ’ye teslim etmek. FETÖ’nün …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir