Anasayfa / ANALİZ / Mutlu’ya bir darbe de Özdil’den
ozdil-mutlu1

Mutlu’ya bir darbe de Özdil’den

MEDYAGÜNDEM- Hürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Cumhuriyet gazetesinin kitap ekine verdiği röportajla resmen ezber bozdu.

Özdil’den hiç beklenmeyen sözler özellikle başörtülü genç bir Anadolu Ajansı çalışanını hedef alıp kin ve nefret kusan Vatan yazarı Mustafa Mutlu’ya da ders gibiydi.

Hürriyet’in “bidon kafalı” diyerek milleti aşağılayan yazılarıyla bilinen yazarı Yılmaz Özdil, başörtüsüyle uğraşmanın gerizekalılık olduğunu vurguladı!

Özdil, örtünmek isteyen birine “örtünemezsin” deme haklarının olmadığını söyleyip, başörtüsüyle uğraşmanın gerizekalılık olduğunun altını çizdi.

Özdil, CHP’nin türbanla ilgili tutumunu eleştirerek, “Beyni örtülü erkeklerle erke gibi mücadele edeceğine, gariban kız çocuklarının kafasındaki örtüyle uğraşmak gerizekalılıktır, ayıptır, ahlaksızlıktır” dedi.

“Şimdi sen Danıştay’ı basıp insanları öldüren adamı hukuk fakültesinden mezun edene kadar görmemişsin, köyden ya da şehirden gelen bir gariban kız çocuğunun işletme fakültesinde, eczacılık fakültesini okumasına engel oluyorsun. Bu gerizekalıklıktır. İnsanları zorla bazı partilere mahkum etmektir.” diyen Özdil resmen ezber bozdu.

Bugüne kadar aynı dalga boyunda ilerleyen Vatan yazarı Mustafa Mutlu, Özdil’in bu sözlerinden sonra iyice yalnız kalacak gibi.

“Farklı inançlı”ya tahammülsüzlükle medyadaki “laikçi ve faşist söylemin son temsilcilerinden biri” haline dönüşen Mutlu’ya patronları Demirören’den sonra Özdil  şoku da kimyasını fena bozacak.

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

ozdil

Özdil KK’yı bitirdi; FETÖ’cülerle adalet aranmaz

Sözcü yazarı, FETÖ’den tutuklanan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı …

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-05 08:02:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comÿ':W

KK’ya “hain” dedi

Katıldığı bütün seçimlerde kaybeden CHP Lideri’ni hedef alan Yılmaz Özdil, partililerin geri zekalı yerine konduğunu …

arena

Bu utanç da sana yeter Saadet!

16 Nisan referandumunda hayır cephesinde birleşen Saadet ve CHP kitleleri arasından bu aralar su sızmıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir