Anasayfa / GENEL / Münafık Fetocular Kur’an’ı da tahrif etmişler
akit-feto1

Münafık Fetocular Kur’an’ı da tahrif etmişler

FETÖ’nün operasyon merkezi olduğu tespit edilen Zaman gazetesinin 2003 yılında dağıtımını gerçekleştirdiği 30 CD’lik Hatim Seti’nde birçok ayetin tahrif edildiği, bir kısmında ise açık telaffuz hatalarının bulunduğu ortaya çıktı. Zaman gazetesi yönetiminin ise bilirkişi tarafından tespit edilen skandaldan haberdar oldukları halde CD’leri toplatmak yerine olayın üstünü kapattıkları öğrenildi.


17 ve 25 Aralık darbe girişimleriyle deşifre olan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) İslam’a ve ülkeye verdiği zarar, akıl almaz boyutlara ulaştı. FETÖ’nün operasyon merkezi olduğu tespit edilen Zaman gazetesi tarafından 2003 yılında dağıtılan 30 CD’lik Kur’an-ı Kerim Hatim Seti içerisinde tahrifat yapıldığı ve yanlış yorumlar bulunduğu ortaya çıktı. FETÖ’cülerin bu durumu bildikleri halde para kaybetmemek için skandalın üstünü örttükleri bildirildi.

SİNSİ PLANLARINI 75 YAŞINDAKİ ADAM BOZDU

2003 yılında Zaman gazetesinin dağıtımını yaptığı Hatim Seti’ni alan İmam Hatip Mezunu 75 yaşındaki Ahmet Remzi Öğe’nin dikkati FETÖ’nün gerçek yüzünü deşifre etti.

Zaman’ın Adana ilindeki dağıtıcı bayisinden 30 CD’lik bir hatim seti kampanyasına katılan Remzi Öğe, hatim setini aldıktan sonra evdeki bilgisayarından incelemeye başladığında; CD’deki seslendirmeyle, aynı anda takip ettiği Kur’an-ı Kerim arasında farklılık olduğunu görünce şok oldu. Kur’an-ı Kerim’de bir harekenin bile yanlış okunmasının kelimenin manasını değiştirdiğini düşünerek, konuyu Adana İl Müftüsü Mehmet Barış’a daha sonra da Zaman gazetesinin Adana Bölge Sorumlusu’na taşıdı.

kuran1

BİLİRKİŞİ: EVET HATALI

Zaman temsilcisinin sessiz kalmasına sinirlenen Remzi Öğe, konuyla ilgili yanlışın tespit edilmesi amacıyla Adana Onüçüncü Noter’ine gitti. Noter tarafından Adana Müftülüğü’ne yazı yazılarak bilirkişi görevlendirilmesi istendi. Müftülük tarafından görevlendirilen Yüreğir Vaizi Ahmet Arıkan 30 CD’lik hatim setini dinlediğinde Öğe’nin tespitlerinin doğru olduğunu, bir çok ayete okunuşları esnasında eklemeler yapıldığı, bir kısmında ise telaffuz hataları bulunduğu belirledi.

kuran2

9 SURE YANLIŞ YORUMLANMIŞ

Dönemin Yüreğir Vaizi/Bilirkişi Ahmet Arıkan tarafından tespit edilen eksiklikler raporda şu şekilde sıralandı; “85. sayfadaki Nisa Suresi’nin 34 nolu ayetinde “Allahu bihi” denildiği, doğrusunun “Allahu” olması gerektiği, 165.sayfadaki A’raf Suresinin 114 nolu ayetinde “Ve inneke” yazıldığı, doğrusunun “Ve inneküm” olması gerektiği, 276. sayfadaki Nahl Suresi’nin 79 nolu ayetinde “Evelem yerav” denildiği, doğrusunun ise “Elem yerav” olması gerektiği, 346. sayfadaki Mü’minun Suresi’nin 51. nolu ayetinde “Min tayyibatı” yazıldığı, doğrusunun ise “Minettayyibatı” olması gerektiği, 350. sayfadaki yine Mü’minun Suresi’nin 51. nolu ayetinde 111 nolu ayetinde “İnni Cezeytümü” denildiği, doğrusunun ise “İnni Cezeytühüm” olması gerektiği, 411. sayfadaki Rum Suresi’nin 55 nolu ayetinde “kanu” kelimesinin hiç yazılmadığı, 469. sayfadaki Mü’min Suresi’nin 10 nolu ayetinde “İz tedune” denildiği, “İz tüd’avne” olması gerektiği, 574. sayfadaki Cin Suresi’nin 18 nolu ayetinde “Lillahi” kelimesinin hiç yazılmadığı, 580. sayfadaki İnsan Suresi’nin 10 nolu ayetinde de “Gamtarira” kelimesinin hiç yazılmamış”

(YENİ AKİT)

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir