Anasayfa / ANALİZ / Mumcu suikastiyle Hakan Fidan’a tehdit arasındaki derin benzerlik!
fidan-mumcu1

Mumcu suikastiyle Hakan Fidan’a tehdit arasındaki derin benzerlik!

MEDYAGUNDEM.COM- Yeni Şafak yazarı Salih Tuna,  Jewish Press isimli yahudi bir internet sitesinin Hakan Fidan’ı tehdit etmesi üzerine, “Hakan Fidan’la Uğur Mumcu arasında ilginç benzerlik” başlıklı ilginç bir yazı kaleme aldı.

Uğur Mumcu’nun öldürülmesiyle Hakan Fidan’a ölüm tehdidi arasındaki derin benzerliğe dikkat çeken Tuna’nın yazısından bazı bölümler şöyle:

MUMCU’NUN ARAŞTIRMALARI 

‘İsrail terör devletine’ bağlı Irkçı Siyonist medyanın, ‘Türkiye İstihbarat Şefi bir sabah arabasında özel bir sürprizi hak ediyor’ tehdidi bana fena halde Uğur Mumcu’nun katledilmesini hatırlattı.

Çünkü…

1993’te, o ‘örtük darbe’ yılında, Ankara’da evinin önünde arabasına konan özel bir sürprizle (C4 tipi plastik bomba) Uğur Mumcu paramparça edilmişti.

Mumcu, katledilmesinden evvel malum ‘kirli savaş’ hakkında kapsamlı bir araştırma yapıyordu.

Mahut savaşın muvazaalı olduğuna dair çok önemli bulgular ele geçirmişti.

Daha sonraki yıllarda ayan beyan ortaya çıkan, PKK’yla MİT arasındaki ilginç ilişkileri yıllar öncesinden dermeyan edecekti.

MUMCU TEKERLERİNE ÇOMAK SOKTU 

‘Kürt-Türk savaşı’ diye sunulmaya çalışılan bu kirli savaş, dış dinamiklerle bunların yerli işbirlikçilerinin Türkiye’yi kontrol etme vasıtasından ibaretti.

Uğur Mumcu işte bu ‘vasıtanın’ tekerine çomak sokan adamdı.

Hakan Fidan da işte bu kirli ‘vasıtayı’ durduran en önemli aktörlerden biridir.

Bunu da ‘Kürt sorununu’ Oslo’dan Ankara’ya taşıyarak ‘çözüm sürecini’ başlatan siyasi iradenin hizmetinde gerçekleştirmiştir.

Lakin dış dinamiklerin söz konusu kontrol vasıtasını durdurmak yetmez, hepten yok etmek gerekir.

Bunun için çalışılıyor şimdi.

MİT CIA’NİN YA DA MOSSAD’IN TAŞERONU DEĞİLDİR 

Eskiden ‘Kürt sorununa’ çözüm arayışı içinde olanlara karşı köstek olan, hatta tuzak kuran MİT’in yerinde bugün ‘Kürt sorununu’ çözmek için çalışan bir MİT var artık.

Vaktiyle ‘Kürt sorununa’ çözüm getirmek için girişimde bulunanlara çok ağır bedel ödetmişlerdi.

Özal’ın sırf bu sebeple 93 Nisan’ında zehirlendiği konusunda geniş bir konsensüs olduğu hepinizin malumu. Yine bu sebeple 28 Şubat’ta Erbakan’ı düşürmek için irtica raporları hazırlamışlardı.

‘Yeni Türkiye’nin Hakan Fidan yönetimindeki MİT’i, ‘Eski Türkiye’deki gibi iç tehdit değerlendirmelerine tezvirat katkısı yapan, hiçbir şey bulamazsa provokasyonlara imza atan, CIA’nın, MOSSAD’ın şunun bunun taşeronluğunu yapan bir teşkilat değildir.

IRKÇI SİYONİST NETWORKUN HAKAN FİDAN SIKINTISI 

Irkçı Siyonist networkun Hakan Fidan sıkıntısı da buradan kaynaklanmaktadır.

İşin ilginç tarafı şu:

Hakan Fidan’ı hedef seçenler, malum tezviratla (MOSSAD ajanlarını İran’a bildirmek) Batı kamuoyundaki hazır algıyı devreye sokmak için İran’ı mevzubahis ettiler.

MUMCU CİNAYETİNDE DE İRAN DEMİŞLERDİ

24 Ocak 93’de Uğur Mumcu katledilir katledilmez merkez medya da, yıllar yılı oluşturulan ‘irtica’ algısı üzerinden İran’ı işaret etmişti.

Hatırlayalım lütfen:

Dönemin laikçi esnafı, endişeli modernleri sokaklara dökülmüştü. En ön saflarda da Aydınlıkçılara varıncaya kadar bilumum ulusalcılar vardı.

Hep bir ağızdan ‘Mollalar İran’a’ diye bağırıyorlardı. (Molla dedikleri de ‘irtica’ diye diye sabah akşam aşağıladıkları, yaşam tarzlarına matine-suare hakaret ettikleri mütedeyyin kesimlerdi.)

Uzun lafın kısası…

‘Kirli savaşın’ yollarına taş döşeyen MİT’in ipliğini pazara çıkarmak isteyen Uğur Mumcu’ya, ‘bir sabah arabasında özel bir sürprizi reva gördüler.’

O ‘kirli savaşı’ durdurmak için çırpınan ‘Yeni Türkiye”nin MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı da tehdit ediyorlar

Paniklerini de anlamak lazım tabii:

Bir sabah uyanmışlar ki ‘Eski Türkiye’nin yerinde yeller esiyor.

TUNA’NIN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

MEDYAGUNDEM

kk

KK Berberoğlu konuşmasın diye mi yürüyor?

Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna’nın “Kılıçdaroğlu’nun ‘adaleti’ Zübük’ün ‘namazı'” başlıklı yazısı şöyle: Kılıçdaroğlu adına “adalet” …

teror

Terör yanaşmalarına anladıkları dilden!

Terör örgütlerinin sözde adalet yürüyüşüne destek vermesi gerçeğini sulandırmak isteyen Milliyet yazarı Mehmet Tezkan’a anlamlı …

kemal1

“İslamcı” sokağa kurulan kumpas!

Sabah gazetesinde Salih Tuna’nın “Son kumpas da kabak gibi ortaya çıktı” başlıklı yazısı şöyle… Kılıçdaroğlu‘nun …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir