Anasayfa / GENEL / Muhalefetin paralel aşkı okyanus aştı!
senato2

Muhalefetin paralel aşkı okyanus aştı!

Türkiye’yi ABD’ye şikâyet etmek için lobi oluşturan paralel yapıya, MHP ve CHP destek verdi. ABD’de düzenlenen Türki Amerika Birliği (TAA) kurultayına muhalefet milletvekilleri de katıldı.


Her fırsatta paralel yapı ile ittifakı reddeden CHP ve MHP’nin iki milletvekili Fethullah Gülen’in Amerika’daki çatı derneğinin kurultayına katıldı. Türki Amerikan Birliği’nin (TAA) geleneksel kurultayına CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ile MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem ve İzmir Bağımsız Milletvekili İlhan İşbilen de katıldı. Amerikalı senatörlerin de katıldığı kurultayda Türkiye aleyhine propaganda yapıldı. Toplantıya katılanların büyük bölümün Gülen’e yakın kuruluşlardan bağış aldığı ortaya çıktı.

İMZACI SENATÖR PARALELİN MÜDAVİMİ

Paralel yapı ABD’de yeniden harekete geçerek sözde basın özgürlüğü ihlallerini bahane edip ABD Senatosu’ndaki 100 senatörden 74’ünün imzaladığı bir belgeyle Türkiye’yi, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e şikayet etti. Zaman gazetesinin manşetten verdiği haber ise paralel yapının tüm bağlantılarını deyim yerindeyse ‘bağıra bağıra deşifre ediyor.’ İmza kampanyasına öncülük eden Cumhuriyetçi Mississippi Senatörü Roger Wicker’e, Raindrop Turkish House’in üst düzey yöneticisi Songül Arslan tarafından 2 bin 500 dolar bağış yapıldığı ortaya çıktı. Türkiye’yi şikayet eden imza kampanyasına öncülük eden isim olan Senatör Roger Wicker, salı günü ABD Senatosu’nda düzenlenen, kurultaya katılan isimler arasında.

ABD’Lİ SENATÖRLERLE HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİLER

Türki Amerikan Birliği’nin yıllık kurultay açılışı. fotoğraftakiler (soldan sağa) Kenya Ulusal Ticaret Odası Başkanı Kiprono Kittony, TAA Başkanı Faruk Taban, Kuzey Carolina Senatörü Thom Tillis, Arkansas Senatörü Angus King, CHP Bursa Milletvekili Ayhan Erdemir ve İzmir Bağımsız Milletvekili İlhan İşbilen.

SANKİ HEPSİ PARALI ASKER

Türkiye’yi şikâyet eden imza kampanyasına öncülük eden isim olan Senatör Roger Wicker, salı günü ABD Senatosu’nda düzenlenen, paralel yapının ABD’deki çatı derneği olan Türki Amerikan Birliği’nin (TAA) geleneksel kurultayına da katılan isimler arasında.

SABIKALI İSİM MENENDEZ DE ORADA

Toplantıya katılanlar arasında hakkındaki rüşvet ve fuhuş iddiaları dolayısıyla ABD Adalet Bakanı Eric Holder’in soruşturma izni verdiği ve AKŞAM’ın manşetten hakkındaki iddialara yer verdiği Demokrat Parti’nin New Jersey Senatörü Robert Menendez de bulunuyor. TAA’nın kurultayına paralel yapıyla ittifakı reddeden muhalefet partileri CHP ve MHP bu toplantıya birer milletvekili gönderdi. Kurultay toplantısına katılanlar arasında CHP’den Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem de bulunuyordu.

(Akşam)

MEDYAGUNDEM

elci

Kirli ittifak mailinden CHP de çıktı!

15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçlerden olduğu öne sürülen İsrail merkezli FDD kurumunun Türkiye uzmanı, …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

ilhan

FETÖ’cü eski vekile CHP’li avukat

AK Parti’den ayrılan eski İzmir Milletvekili İlhan İşbilen’in avukatlığını CHP eski Konya Milletvekili Atilla Kart’ın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir