Anasayfa / GENEL / Modi’den Erdoğan’a Güvenlik Konseyi desteği
modi

Modi’den Erdoğan’a Güvenlik Konseyi desteği

Hindistan’a iki günlük tarihi ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile görüştü. Ortak görüşme sonrası açıklama yapan Hindistan Başbakanı Modi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Güvenlik Konseyi’nin yapısına yönelik reform talebine destek verdi.

Hindistan’a iki günlük bir ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Başbakanı Modi ile görüştü. Başbakan Modi ile bu sabah Hindistan-Türkiye İş Forumu’na katılan ve burada ikili ekonomik ilişkilerle ilgili önemli mesajlar veren iki lider, daha sonra heyetlerin de katılımı ile ikili ilişikileri ele aldı. Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Modi, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı. Ekonomik ve siyasi ilişkilerin gelişiminin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ticarette milli paranın kullanılması’ vurgusunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek verdi

Hindistan Başbakanı Modi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BM Güvenlik Konseyi’nin mevcut yapısına yönelik eleştirilerine büyük destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği “Dünya beşten büyüktür” söylemine gönderme yapan Başbakan Modi, BM Güvenlik Konseyi’nin yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

Hindistan’a FETÖ uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise özellikle FETÖ konsunda Hindistan’ı uyardıklarını söyledi. Erdoğan, görüşmede, FETÖ hakkında ayrıntılı bilgi verdiğini belirterek, “Bu karanlık yapı, dünyanın en tehlikeli, en gözü dönmüş örgütlerindendir. Hindistan’ın, alacağı önlemlerle FETÖ’yü tamamen ülkeden çıkaracağına inanıyorum” dedi.

MEDYAGUNDEM

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

erdogan

Kredi kuruluşları Türkiye’ye kumpas yapıyor

TİM Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sanayi üretimindeki tırmanışın devam etmesi büyümenin üretime dayalı olduğunu …

erdogan-onay

Katar’a Türk askerine jet onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’a Türk askeri üssü kurulmasını içerden maddeyi onayladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir