Anasayfa / GENEL / MİT’ten bir ilk!
mit-nuh

MİT’ten bir ilk!

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevine Star gazetesi yazarı Nuh Yılmaz atandı.

MİT’den yapılan yazılı açıklamada, teşkilatın Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevini sürdüren Şenol Baltacıoğlu’nun emekliye ayrıldığı, yerine Yılmaz’ın atandığı bildirildi.

Açıklamada, MİT bünyesinde 30 yıldır başarılı hizmetlerde bulunan Baltacıoğlu’nun, Hakan Fidan’ın Müsteşarlığa gelmesinin ardından kurum içerisinden yapılan atamayla Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğine getirildiği ve 3 yıldır bu görevi sürdürdüğü hatırlatıldı.

Baltacıoğlu’nun önümüzdeki hafta görevini Yılmaz’a devredeceğinin belirtildiği açıklamada, kurum dışından atanan Yılmaz’ın, gazeteci olduğu, yurt içi ve dışında mesleğiyle ilgili görevlerde bulunduğu, Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaptığı ve basın camiasının yakından tanıdığı bir isim olduğu kaydedildi.

MİT’in basın müşavirini kamuoyuna açıklaması bir ilk. Bunu MİT’in daha şeffaf bir kurum olarak konsept değişikliğine gittiği şeklinde de yorumlayanlar var. “Basın müşaviri”nin basın dünyasından ve MİT’in dışından seçilmesi de bir ilk olarak değerlendiriliyor. Daha evvel Hürriyet Ankara Temsilsi Yardımcısı Hayri Birler’in de MİT’te görev aldığına dair bir not düşmekte fayda var. Birler’in aslında “MİT elemanı” olduğu deşifre olunca gazeteciliği bıraktığı iddiaları da var. Star gazetesi yazarı Nuh Yılmaz sivil bir gazeteci olarak MİT’in ilk Basın Müşaviri oldu.

MEDYAGUNDEM

feto-abla

“FETÖ ablası”nın görüştüğü MİT’çi!

FETÖ’nün “abla yapılanması” iddianamesinde, Çiğdem A.’nın 15 Temmuz sonrası bir MİT’çiyle görüştüğü belirlendi. İstanbul Terör …

bylock2

Kripto FETÖ’cüleri köşeye sıkıştıracak yeni liste

MİT’in, FETÖ’nün haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edilen 105 bin kişilik listeyi savcılıklara vermesinin ardından …

darbe

İşte MİT’e darbeyi haber veren binbaşının ifadesi

15 Temmuz darbe girişimini MİT’e haber veren binbaşının ifadesine Yeni Şafak ulaştı: Pilot Binbaşı Deniz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir