Anasayfa / GENEL / Miroğlu Taraf’tan ayrılıyor mu?
miroglu-star1

Miroğlu Taraf’tan ayrılıyor mu?

MEDYAGÜNDEM- Yazarı olduğu Taraf’ta Ahmet Altan’ı eleştirdiği için bazı “tetikçiler” tarafından saldırıya uğrayan Orhan Miroğlu, bugün Star gazetesinde Fadime Özkan’a verdiği röportajda, çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Kovulana kadar buradayım” diyen Miroğlu, “Taraf’ta olmama adeta kahredenler biraz daha üzülsün bakalım” açıklamasını yaptı.

Peki Miroğlu neden Altan’ı eleştirmişti?

İşte röportajdaki o bölüm:

***

Taraf gazetesi yazarısınız ve genel yayın yönetmeniniz Ahmet Altan’ı eleştiren bir yazı yazdınız. Niye yazdınız, neyle karşılaştınız? 

Niye yazdım? Ahmet Altan’a değer verdiğim için yazdım. Kaleme aldığı ve benim katılmadığım bazı yazılarının gazetenin yayın politikasını da giderek belirlemeye başladığını ve bunun başından beri Taraf’ı olumlayan, destekleyen okurları son derece rahatsız ettiğini gördüğüm için yazdım. Kıymeti olur, olmaz ama kendi açımdan belki de dostça bir uyarı gibi düşündüm ve yazdım.. Yazının çıktığı gün hayırlı olsun Star’a geçiyormuşsunuz diyenler oldu. ANF’de de böyle bir yazı çıktı hemencecik. Onlar da önce Stara geçecek, sonra da milletvekili olacak diyorlardı. Böylece milletvekili olmanın yolunu da öğrenmiş olduk. Ahmet Altan’a yönelik dört satırdan ibaret dostça bir eleştiri yap, hemen milletvekili olursun!

Fikirlerle uğraşmıyor insanlar. Bir yazıya karşı çıkmak adına kendini bile ‘hiçleştirmeyi’ göze alan kimseler oluyor. Taraf elbette benim yazı hayatımda önemli bir kavşaktır. Ama ben,  doğrusu Taraf’tan önce bir hiç değildim. Taraf’tan aldıklarım da var, Taraf’a verdiklerim de. Kimse kusura bakmasın, dostluğa varım, ama, diyet ödemeye gelince yokum. Kimseye diyet borcum yok benim.

TARAF’A DEVAM

Yani Taraf’a devam diyorsunuz?

Evet, öyle diyorum. Taraf’ı bırakıp başka bir yerde yazmam söz konusu değil. Olsa da bu bir günah değil. Tepkilere gelince. Beni haklı bulan da oldu, haksızlık etmişsin diyen de. Ahmet Altan benim yayın yönetmenim olmasından öte dost gördüğüm biri, değer verdiğim bir insan. Kaldı ki genel yayın yönetmeni eleştirilmez diye bir kural varsa, kurallar ihlal edilmek içindir. Bu ihlali yapmak da, ancak bir Taraf yazarına ve ihlalin ortadan kalkmasına sevinmek de, bir yayın yönetmeni olarak Ahmet Altan’a yakışır. Sonuç itibariyle ben Taraf’tayım, gazetenin sahipleri ve yayın yönetmeni “sizinle çalışmak istemiyoruz” diyene kadar da burada olacağım. Taraf’ta olmama adeta kahredenler biraz daha üzülsün bakalım.

***

Röportajın tamamını okumak için TIKLAYIN

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

feto-medya

FETÖ’nün medyadaki teröristlerine 3’er kez müebbet

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimini önceden bildikleri ve bu konuda çağrışım yapan …

erdogan1

‘HDP’li seçmen de Erdoğan’a güveniyor’

Referandum tarihi yaklaşırken, Kürt oylarının referandumda belirleyici olacağına dikkat çeken Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan …

defnejoy

Ahmet Altan’ın oğlu kaçmasın diye tedbir

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’ın dosyasının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir