Anasayfa / ANALİZ / Miroğlu haklı çıktı işte Çandar’ın yalanının kanıtı!
candar-miroglu

Miroğlu haklı çıktı işte Çandar’ın yalanının kanıtı!

MEDYAGÜNDEM- Radikal’de Cengiz Çandar, Orhan Miroğlu’nun Milat gazetesine verdiği röportajdaki “Avrupa Birliği, PKK’nın silah bırakmasını istemez. Avrupa’nın bu tarafını bilen Cengiz Çandar gibi Türk aydınları da oralara gittiklerinde PKK’nın silah bırakmaması gerektiğini söylerler zaten” sözlerine “ahlaksızlık örneği” dedi.

Miroğlu’na “cahş” ve “korucu” diyerek de hakaret eden Çandar, bir de şöyle yazdı:

“Zaten Kürt sorununa yaklaşımım nedeniyle yıllar boyu sayısız saldırıya, iftiraya –ünlü andıç dahil- uğratılmış ve psikolojik harekâtın hedefi haline getirilmiştim. Bunun son örneklerinden biri, geçen yıl Londra’da bir dergiye verdiğim söyleşideki bazı cümlelerin bağlamından kopartılarak kullanılması oldu. Bu psikolojik harekâta epey bir süredir Orhan Miroğlu adlı kişi de katılmış bulunuyor. Provokasyonlarına kapılmak istemediğim için kendisine bugüne kadar cevap vermedim. Ancak, son olarak, hakkımda utanmadan sarf ettiği sözler nedeniyle bir açıklama yapmak gereğini duyuyorum.”

Çandar bu satırlarıyla Miroğlu’nu linç etmek için aynı PKK taktiklerini kullanarak saldırdı. Çandar bir de utanmadı, yalan yazdı.

Çünkü Miroğlu haklıydı.

Çandar’ın o sözleri aynen Miroğlu’nun dediği gibiydi. PKK’nın sitesi başta olmak üzere PKK’ya yakın tüm mecralarda,  özellikle de Özgür Gündem gazetesinde Çandar’ın 2011 yılında sarfettiği o sözler gündeme getirildi.

Peki 2 yıldır Çandar o sözleri yalanladı mı?

Hayır.

Şimdi Miroğlu gündeme getirince “psikolojik harekat” oldu.

MEDYAGÜNDEM arşivi dün ne dediğini unutanların yüzlerine o sözleri vurmak için belgelerle dolu.

PKK’nın sitesine Çandar’ın o sözleri aynen şöyle manşet olmuştu:

candar-anf

candar-anf1

candar-anf2

Çandar, Londra’da Kürtçe ve Türkçe yayımlanan Telgraf gazetesine konuşmuş, Çilem Dalgıç ve Hasan Uşak’ın sorularını yanıtlayarak, PKK’nın silahlı gücü sayesinde siyasal gücünü sürdürdüğünü ileri sürmüş ve “Ben de PKK’nın yerinde olsam silah bırakmam” demişti. Çandar  o sözlerini de yalanlamamıştı. Ve belgelerini de yayınladığımız gibi Çandar’ın sözleri gayet net, Miroğlu hiç de bağlamından koparmamış…

Belli ki Miroğlu o sözleri hatırlattı ancak Çandar’ın kimyası öyle bozuldu ki, sinsi bir psikolojik harekat hamlesiyle Miroğlu’nu suçladı.

Çandar kendisi aleyhinde “psikolojik harekat” yapıldığını iddia ediyor ancak o pek sevdiği PKK çevreleri bu sözlerini manşetlere çıkarıp, alkışlamış. Bu çelişki ve ayrıntıları bakalım Çandar nasıl izah edecek?

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

candar

Bunu unutma Cengiz Çandar!

Sabah gazetesinde Fahrettin Altun’un “Bunu unutma Cengiz Çandar” başlıklı yazısı şöyle… “Kırmızı Fularlı Kız, Gezi’nin …

candar1

Öldürülen teröristi kutsayan hain!

Cengiz Çandar, terör örgütü PYD saflarında öldürülen Ayşe Deniz Karacagil’i melek ilan etti. Kamuoyunda ‘kırmızı …

erdogan1

‘HDP’li seçmen de Erdoğan’a güveniyor’

Referandum tarihi yaklaşırken, Kürt oylarının referandumda belirleyici olacağına dikkat çeken Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir