Anasayfa / GENEL / Milliyet’te sızdırma depremi
derya-milliyet

Milliyet’te sızdırma depremi

MEDYAGÜNDEM- Haber, sık sık iddiaları yalanlandığı için pek de güvenilir olmayan CHP’ye yakın bir internet sitesinden yayıldığı için temkinliyiz ancak ortada net bir durum var, Milliyet’te büyük bir kriz çıktı.

Abdullah Öcalan’ın İmralı Cezaevi’nde BDP’li vekillere söylediği sözleri İmralı Zabıtları manşetiyle yayınlayarak gündeme damgasını vuran Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, kulislerde konuşulanlara göre patrondan uyarı alınca gazeteyi terketti.

Gazetenin sahibi Erdoğan Demirören, dün akşam saatlerinde Yayın Yönetmeni Derya Sazak’ı odasına çağırrarak,.iddialara göre, gazetenin yayın çizgisinden memnun olmadıklarını belirterek, “Biz böyle bir gazete istemiyoruz. Seni buraya bu tür haberler yapman için getirmedik” dedi. Sazak ise haberin arkasında durdu ve “Bu tutanak dünyanın her yerinde haberdir” dedi.

Yine iddialara göre, yaklaşık beş dakika süren görüşmenin ardından, Sazak kendi odasına geçti ve kitapları ile dosyalarını alarak gazeteden ayrıldı. Sazak, dün gece Milliyet ve Vatan’ın düzenlediği kokteyle de katılmadı. Kokteylde Erdoğan Demirören’in olmaması da dikkat çekti.

Bu sabah Milliyet Gazetesi’nin Yazı İşleri toplantısına da Sazak’ın katılmadığı, toplantıyı Tahir Özyurtseven’in yönettiği öğrenildi.

Ancak sazak öğleden sonraki toplantıya katıldı.

Hasan Cemal’in 3 gündür yazılarının yayınlanmaması üzerine yapılan “Gazetede ayrıldı” spekülasyonlarının da doğru olmadığı bildirildi. Can Dündar ve Hasan Cemal’in yazılarına devam edeceği kaydedildi.

MEDYAGUNDEM

apo

FETÖ’nün İmralı tuzağına karşı alarm

Bakanlık cezaevleri için ayrı ayrı “kriz senaryoları” hazırladı. İmralı, Silivri’de de olası FETÖ provokasyonuna karşı …

apo

İmralı’daki FETÖ’cüler gözaltında

Bursa’da, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Abdullah Öcalan’ın hükümlü bulunduğu İmralı …

enis-derya

O medya yöneticilerine hesap sorulsun!

Hürriyet ve Milliyet’e sorulsun; o iki muhabir FETÖ’nün talimatıyla Emniyet’ten nasıl çekildi? MEDYAGUNDEM.COM- FETÖ’nün en kudretli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir