Anasayfa / GENEL / Milliyet ve Vatan’dan tespih yaygaracılığı
ataturk-tespih

Milliyet ve Vatan’dan tespih yaygaracılığı

MEDYAGÜNDEM- Milliyet ve Vatan’ın sahibi Demirören ailesi, özellikle Vatan ve Milliyet’in internet sitelerinin “militan yayın tarzı”ndan hiç mi rahatsız olmuyor?

Şimdi de Atatürk’ün tespihli bir fotoğrafı üzerinden “operasyon” çektiler. AK Parti İzmir Teşkilatı’nın Atatürk’ün “tespihli fotoğrafı”nı kullanması bu operasyon sitelerine malzeme oldu.

Vatan gazetesi, internet sitesinden olayı “Çok konuşulacak” diye aktardı. Milliyet “Atatürk’ün eline dikkat” dedi. AK Partili yetkililerin “öyle denk geldiği” yönündeki açıklamasını da sorgulayan Demirören’in “operasyon siteleri”, “Tespihli Atatürk” diyerek durduk yerde sanki haber değeri varmış gibi ortalığı karıştırdılar.

Tespihli Atatürk’ten bile rahatsız olan Vatan ve Milliyet’in haberleri şöyle: 

——————————————————————–

İZMİR’de yeni taşınılan AK Parti il binasında tüm odalara Atatürk ve Başbakan’ın fotoğrafları asıldı. Atatürk’ün sol elinde tespih bulunan fotoğrafının tercih edilmesi dikkat çekerken, İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem bunun özel bir seçim olmadığını ‘öyle denk geldiğini’ söyledi.

İzmir’in Çankaya Semti’ndeki bir iş hanının üç katında hizmet veren AK Parti İl Başkanlığı, bir ay önce Bayraklı’da Salhane İş Merkezi’nde yüksek güvenlikli akıllı binaya taşındı. Bin 500 metrekare genişliğindeki binada İl Başkanı ve 13 yardımcısının yanı sıra bakanlar, milletvekilleri, kadın ve gençlik kolları için ayrı odalar, geniş bekleme salonları, arşiv ile senato tipi toplantı odası yer alıyor.

AK Parti’nin her odasına ve koridorlara Başbakan ile Atatürk’ün fotoğrafları da asıldı. Atatürk’ün sol elinde tesbih bulunan fotoğrafının tercih edilmesi dikkat çekti. Foto Remzi’nin sahibi Remzi Dinç’in il yönetim kurulu üyesi olduğu partide, fotoğrafların altında, ‘Foto Remzi’ imzası yer aldı.

‘ÖYLE DENK GELMİŞ’

Binanın tadilatı ve döşenmesinde sorumluluk alan Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mahmut Badem, tespihli Atatürk fotoğrafını özellikle seçmediklerini söyledi. Badem, “Kurumsal kimlik nedeniyle tek tip fotoğraf kullandık. İl Başkanlığı’nın 15 odasının yanı sıra 30 ilçe başkanlığında da aynı fotoğrağlar yer alıyor. Özel bir seçim değil, öyle denk gelmiş” dedi.”

—————————————————————————————————————

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

karakas3

Yine Milliyet yine o muhabir!

Geçtiğimiz gün MEDYAGÜNDEM’in deşifre ettiği Milliyet gazetesindeki sol terör örgütleri ve PKK sempatizanı muhabirin son …

cihan4

Doğan ve Demirören Cihan’a aboneliğini niye kesmiyor?

MEDYAGUNDEM.COM- Bir kez daha gördük ki, Gülen örgütü çözüm sürecinin sabote edilmesi için resmen pusuda. …

milliyet

Demirören’in gazetesi Milliyet’ten haberi var mı?

MEDYAGUNDEM.COM- Demirörenlerin gazetesi Milliyet’te “Bizdeki Maskeler Herkesi Kurtarırdı” başlıklı bir yazı var. Aslında “reklam” desek daha iyi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir