Anasayfa / GENEL / Millet oyunu bozdu; Osmanlı’yı “harem”e indirgeyen dizi yayından kaldırılıyor!
kosem1

Millet oyunu bozdu; Osmanlı’yı “harem”e indirgeyen dizi yayından kaldırılıyor!

Osmanlı dönemini şehvet, ihanet, kadın ve iktidar hırsına indirgeyen “Muhteşem Yüzyıl Kösem” pes etti. En son yayınlanan bölümle reytinglerde ilk on beşe bile giremeyen dizi final kararı aldı.


Muhteşem Yüzyıl’ın devamı olarak çekilen Kösem Sultan dizisi bekleneni karşılayamadı. İlk bölümlerde hüsrana uğrayan yapımcılar dizinin hikayesini hızlandırıp Kösem Sultan karakteri için düşünülen Beren Saat’i erkenden diziye dahil etmişti.

Yedinci bölümde apar topar dizi ekibine katılan Saat, oynadığı ilk bölümün reytinglerini de yalnızca yüzde 20 oranında arttırabilmişti. Dizi sonraki haftalarda eski bölümlerden daha da kötü reytingler almıştı.

En son 2 hafta önce reytinglerin artması için Beren Saat’in hayranları örgütlenerek twitterda TT çalışması yapmış fakat dizi kendine 13’üncü sırada yer bulabilmişti.

Osmanlı dönemini şehvet, ihanet, kadın ve iktidar hırsına indirgeyen Muhteşem Yüzyıl Kösem, vatandaşların protestosuna daha fazla dayanamayarak final kararı aldı. Star TV, diziye sonunda noktayı koydu ve anlaşmasının bittiği Kösem Sultan’ı 26. bölümde kesin olarak bitirme kararı verdi. Bu hafta 17. bölümüyle seyirciyle buluşacak olan Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, 12 Mayıs’ta ekran ömrünü tamamlayacak.

İlk bölümünde, Osmanlı saray hayatına yönelik tarihi hatalarla izleyiciden tepki alan Muhteşem Yüzyıl Kösem’de Hatice ismine de hakaret edilmişti.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, yayınlandığı ilk hafta totalde ikinci olmuş, ikinci hafta ise 7. sıraya gerilemişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir