Anasayfa / ANALİZ / Militan gazeteciliğin yine duvara çarptı Aydın Doğan!
catlak3

Militan gazeteciliğin yine duvara çarptı Aydın Doğan!

Aydın Doğan’ın gazetesi Hürriyet’in nasıl yalan haberlerle Türkiye’de bir kaos ortamı oluşturmaya, her iyi projeye gölge düşürmeye çalıştığının belgesi…


MEDYAGUNDEM.COM- Dün Hürriyet gazetesinde “İşte bu çatlak ölüme götürdü” başlığıyla ekonomi sayfasının manşetinde bir habere yer verildi.

hurriyet-catlak1

hurriyet-catlak3

Haberde, İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü’ndeki halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak intihar eden Japon mühendis Kishi Ryoichi’nin halatın kopmasına sebep olan, Türkiye’de imal edilen bağlantı noktasındaki çatlağı birkaç gün önce gördüğü, bu yüzden cumartesi günü olmayan fırtınayı gerekçe göstererek çalışmaları durduğu iddia edildi. 

Hürriyet, “Ryoichi’yi intihara götüren halatın kopmasına sebep olan bağlantı malzemesindeki çatlağının fotoğrafları ortaya çıktı” diyerek, bazı fotoğraflar eşliğinde bir senaryo yazdı. 

Hürriyet’in haberinde, “Japon mühendisin, her biri 8’er ton ağırlığında toplam 14 halattan oluşan ‘kediyolu’ bağlantı yerinde birkaç gün önce meydana gelen çatlağı gördüğü ve çaresiz kaldığı ileri sürüldü.” denildi.

hurriyet-catlak4

FOTOĞRAFLAR KAZA SONRASINA AİT

Oysa gerçek bambaşkaydı. Hürriyet’in dün kazaya sebep olan çatlak fotoğrafları dediği kareler kazadan sonrasına aitti. Hürriyet Türkiye’nin bir büyük projesine daha nasıl gölge düşürürüm mantığıyla yaptığı haberde fena çuvalladı. Yalan haberi için de bugün Hürriyet bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

catlak1

Aydın Doğan’ın paralel militanlar, Radikal eskileri ve marjinal sol gazetelerden topladığı kadrolarla yaptırdığı militan gazetecilik bir kez daha duvara çarptı.

 

MEDYAGUNDEM

Cinayet azmettiricisi Hürriyet!

Hürriyet gazetesi ve Doğan Haber Ajansı’nın günlerdir Suriyeli mültecileri hedef gösteren yayınları, barbarca bir cinayetle …

hur2

Hürriyet’in Suriyeliler provokasyonu vahşeti getirdi

Türkiye bugün Sakarya’da yaşanan bir vahşete uyandı. Suriyeli hamile kadın, tecavüze uğradıktan sonra 10 aylık …

dogan

Vahşetin ortağı Doğan medyası

Sakarya’da 20 yaşındaki 9 aylık hamile Emani Al Rahmun’u kaçırıp tecavüz ettikten sonra vahşice katleden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir