Anasayfa / GENEL / MHP’ye paralel operasyondan da o iki isim çıktı!
aribc-aksener

MHP’ye paralel operasyondan da o iki isim çıktı!

MHP Kongresiyle ilgili olarak MHP Genel Merkezi ile muhalif kanat arasında karşılıklı açıklamalar devam ederken, Star Gazetesi yazarı Mustafa Kartoğlu ilginç iddiaları köşesine taşıdı.


Kartoğlu yazısında, MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın’ın MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener’in de yalanladığı Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik’le görüşmesi iddiasının doğru olduğunu söylediğini ve “Amaç partiyi ele geçirmek, bu başarılamazsa bölmek” dediğini yazdı.

Kartoğlu’nun MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan’ın “BBP de bize katılacak” iddisını yazdığı “Bahçeli’nin Söyleyecekleri Bitmedi” başlıklı köşe yazısından başlıklar şöyle:

“Akşener’in ‘paralel’ iddialarına tatmin edici karşılık verememesi, üstüne “Ben MHP için bir paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor” demesi de ‘cevap vermekten kaçındığı’ kanaatini destekliyor.

Akşener ayrıca, bu ifadesiyle Bahçeli’ye ‘ihraç’ fırsatı da verdi. MHP’nin inceleme başlatması ‘kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk’e uzanacak, ihraç olursa kurultay süreci duracak.

Adaylardan Sinan Oğan da açıklamalarıyla Bahçeli’nin elini güçlendirdi. Oğan’ın, “MHP yönetimi değiştiğinde çok tanıdık isimler partiye katılmak için haber bekliyor” ve “Başta Büyük Birlik Partisi olmak üzere birleşmeler olacak” ifadeleri ‘itiraf’ olarak algılandı.

Çünkü MHP’de hem BBP’nin cumhurbaşkanlığı da dahil son 4 seçimde paralel yörüngesinde olduğu kanaati hakim; hem de Akşener’in bazı AK Partili isimlerle buluşmasını hatırlatmış oldu.

Yine Oğan’ın “MHP’deki olası bir değişim AKP iktidarının sonu demektir” ifadesi de Gezi olaylarında oluşan ‘AKP karşıtı ittifak’ ve bu ittifakın daha sonra HDP için yürüttüğü kampanyayı hatırlatıyor. Paralel yapının da yer aldığı bu ittifakın bugün Bahçeli karşıtı adayları destekliyor olması parti tabanını tarafından açık bir mesaj.

Kurultay için imza verenlerin bir kısmı bu nedenlerle imzalarını çekmeye başladı. Bahçeli’nin gelecek grup toplantılarında ayrıntılarına girmeye, belgeli konuşmaya başlamasıyla imzalar kurultay için gerekli sayının altına düşebilir.”

MEDYAGUNDEM

meral

KK’nın Akşener ile pazarlığı!

Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün “Kılıçdaroğlu- Akşener pazarlığı” başlıklı yazısı şöyle… Türkiye, 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanı’nı …

mhp

FETÖ’nün MHP’yi karıştırma oyunu da bozuldu

MHP’de muhalif isimlerin düzenlediği ‘korsan’ genel kurulda alınan kararlar, mahkeme tarafından yok sayıldı. MHP Genel …

devlet

Pensilvanya kardinalinin vekili CHP!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’ye tepki göstererek “CHP’nin yolu yol değildir” açıklamasında bulundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir