Anasayfa / ANALİZ / MHP’ye paralel kumpasta kafa karıştıran gelişme; o avukatla FETÖ trolü nasıl yakalandı?
fidel-fuat

MHP’ye paralel kumpasta kafa karıştıran gelişme; o avukatla FETÖ trolü nasıl yakalandı?

FETÖ’nün MHP’ye kongre kumpasında gözler Yargıtay’ın vereceği kararda. Ancak Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’ni baskı altına almaya yönelik tuhaf çabalar dikkat çekiyor.


MEDYAGUNDEM.COM- Paralel örgütün Meral Akşener üzerinden MHP’yi ele geçirip, Devlet Bahçeli’yi devirme operasyonu gündemde büyük tartışmalara sebep olurken, gözler Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nde. MHP Genel Merkezi’nin Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kurultay kararına ilişkin itirazını görüşen Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin vereceği kararla MHP’de muhaliflerin istediği kongrenin yapılıp yapılmayacağı belli olacak.

İşte böylesi kritik bir süreçte MHP Kongresi ile ilgili karar verecek olan Yargıtay 18. Hukuk Dairesi üzerinde tuhaf baskılar kurulmaya çalışılıyor.

İşte paralel örgüte uzanan tuhaf ilişkiler ağına çarpıcı bir örnek…

MHP’de muhaliflerin kongresini destekleyen isimlerden biri olan avukat Fidel Okan’ın sosyal medya paylaşımları ile Fetocu terör örgütünün karanlık trolü Fuat Avni’nin son tweetleri arasında ilginç bir paralellik ortaya çıktı.

Fuat Avni’den birkaç saat evvel Ankara’da yargı çevreleriyle ilginç ilişkileri olan Fidel Okan şu tweetleri attı:

okanfidel1 okanfidel2

Okan’ın bu tweetlerinin özellikle MHP Kongresi ile ilgili kararı verecek Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’ne yönelik olduğu iddia edildi:

fidel4

Okan’ın MHP Kongresi ve Yargıtay’a yakın markajı daha önceki tweetlerinden belli:

okanfidel3

okanfidel4

okanfidel5

okanfidel6

Fidel Okan 6 Mayıs günü de medyada yalan bir haberin yayılmasına sebep olan, Yargıtay’ın MHP Kongresine onay verdiği iddiasını ortaya atmıştı. Kısa sürede yalanlanan iddiayla Okan’ın Yargıtay’a MHP markajı dikkat çekmişti:

okanfidel7

FUAT AVNİ SAATLER SONRA DEVREYE GİRDİ

Fidel Okan’ın bugün MHP Kongresi kararı verecek olan Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’ne yönelik imalarından birkaç saat sonra bu kez devreye FETÖ’nün karanlık trolü Fuat Avni girdi. O da Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Başkanı Mustafa Aysal ile ilgili şu tweeti attı:

avnifuat1

FETÖ trolü Fuat Avni’nin Yargıtay 18. Hukuk Dairesi Başkanı Mustafa Aysal’ın MHP Kongresi ile ilgili tavrına dair bu iddiası ile Fidel Okan’ın üstü örtülü mesajlarının hedefinin Aysal mı olduğu sorusu akla geliyor.

Paralel örgütün MHP’de kongre kumpası ile Bahçeli’yi devirme operasyonunun konuşulduğu bir süreçte avukat Fidel Okan’ın paralel örgütle aynı amaca matuf “markajı” kafaları karıştırıyor.

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir