Anasayfa / GENEL / MHP’ye kaset komplosu da önce STV dizisinde
kaset

MHP’ye kaset komplosu da önce STV dizisinde

Paralel örgütün yayın organı STV’de dizi ile ön operasyonun sadece Tahşiyecilere yapılmadığı, MHP’yi sarsan kaset skandalının da yine aynı kanaldaki dizide işlendiği ortaya çıktı.


Paralel Yapı’ya yönelik 14 Aralık’ta gerçekleştirilen “Tahşiye” operasyonunun ana gövdesini, STV dizisi Tek Türkiye’nin senaryosu oluşturdu. Cemaat medyası da STV Ceo’su Hidayet Karaca’nın tutuklanmasıyla son bulan Tahşiye operasyonunu itibarsızlaştırmak için “Senaryo operasyonu” adını taktı.

Önce Tahşiye operasyonu

Oysaki “Tahşiye” operasyonu STV dizilerinin ilk müneccimliği değildi. 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri öncesinde MHP yönetiminde 10 istifaya neden olan seks kaseti skandalından hemen önce de STV’nin Ergenekon olaylarını anlatan dizisi “Kollama”da kasetler uzun uzun anlatıldı. Ardından da MHP’yi ve Türkiye’yi sarsan kaset skandalı yaşandı. 14 Aralık Paralel Yapı Tahşiye Operasyonu’nun ana gövdesini, STV dizisi Tek Türkiye’nin “Tahşiye” senaryosu oluşturdu. Her şey Fethullah Gülen’in 6 Nisan 2009’daki Herkül.org sitesindeki Tahşiyeciler grubunu hedef alan sözleriyle başladı. Gülen’in bu konuşmasından sadece 3 gün sonra 9 Nisan 2009’da Tahşiyeciler terörist olarak gösterildi. 2010 yılında da tıpkı Tek Türkiye dizisinin, Tahşiye operasyonunda senarist, yönetmen ve Hidayet Karaca’nın ret ederek ortada kaldığı senaryosundaki gibi Tahşiye Grubu terör operasyonu gerçekleştirildi.

Gazeteport fark etti

Fakat bu STV dizilerinin ilk operasyon faaliyeti değildi. 25 Mayıs 2011 tarihinde Gazeteport adlı internet haber sitesi, “Müneccim gibi dizi” başlıklı bir haber yayınladı. Aynı haberi Milliyet.com.tr gibi yayın kuruluşları da kullandı. Habere göre; “MHP’yi sarsan kaset depremi konusunun bir ay önce Samanyolu TV’de yayınlanan ‘’Kollama’’ dizisinin 18 Mart’ta yayınlanan 120. bölümünde ‘’Kaset olayları’’ konu ediliyor.

MEDYAGUNDEM

mhp

FETÖ’nün MHP’yi karıştırma oyunu da bozuldu

MHP’de muhalif isimlerin düzenlediği ‘korsan’ genel kurulda alınan kararlar, mahkeme tarafından yok sayıldı. MHP Genel …

devlet

Pensilvanya kardinalinin vekili CHP!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’ye tepki göstererek “CHP’nin yolu yol değildir” açıklamasında bulundu. …

mhp-aday

Yiyin birbirinizi!

MHP’de muhalif cephede kazan kaynıyor. Meral Akşener tarafı yeni bir parti hayali kurarken, diğer muhalifler …

1 Yorum yapıldı

  1. stv'nin yayın izni iptal edilmeli

    samanyolu tv’nin F.G. terör örgütünün propaganda kanalı olduğunun mahkeme tarafından kesin olarak tanımlanmasının ardından yayın izni iptal edilmelidir. Nasıl ki ROJ tv’nin yayın yapması yasaklanıyorsa, STV de kapatılmalıdır. Kapatma yerine mal varlığına el koyma gibi yöntemler daha uzun ve sorunlu işlemler olacağından yayın lisansının iptal edilip kapatılması çok daha kolay ve uygulanabilir bir yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir