Anasayfa / GENEL / MHP de aydın kılıklı karanlıklar dedi
mhp

MHP de aydın kılıklı karanlıklar dedi

Terörle mücadeleyi devletin katliamı olarak gösteren 1100 akademisyene MHP’den de tepki geldi.


Doğu ve Güneydoğu’da terör örgütü PKK’ya yönelik süren operasyonları, ‘hükümet orada katliam yapıyor’ diye aktaran ve yaşananlar için ortak bildiriye imza atan 1100 akademisyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepkisini çekti.

YÖK’ün soruşturma başlatması sonrası hükümetten de eleştiri geldi. Muhalefette cephesinde ise konuya yaklaşım farklı farklı oldu. HDP ve CHP’den bildiriye destek mesajları verilirken, MHP sert çıktı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Aydınlığı kimler kaybetmiş ki bunlar bulsun” diyerek bildiriye imza atan 1100 akademisyene yüklendi. Akçay, ‘barış bildirisi’ metini imzalayan akademisyenlere yönelik “Bunlara tek tek bakalım. Bunların terör örgüt ve faaliyetlerine açıkça destek verdiğini düşünüyorum. Aydın davranışı değildir bu. Aydınlığı kim kaybetmiş ki bunlar bulsun. Kınıyorum kendilerini” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Akçay, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında gazetecilerin sorunlarını yanıtladı. Akçay, şunları söyledi:

“Bunlara tek tek bakalım. Maalesef devlet imkanlarıyla geçinen bize göre aydın niteliklerini yeterince taşımayan kişiler. Bunların terör örgüt ve faaliyetlerine açıkça destek verdiğini düşünüyorum. Aydın davranışı değildir bu. Kınıyorum kendilerini ben. Terör örgütüne söyleyecekleri tek kelime yok mudur bu aydınların? Aydınlar toplumda birliği beraberliği birlikte yaşama arzusunu güçlendirir. Aydın yaftasını boyunlarından çıkarsınlar. Aydınlığı kim kaybetmiş ki bunlar bulsun. Nerede bölücü faaliyetler var aydın kisveli kişiler ortaya çıkıyor. Bunu sözlerimle reddediyorum ve kınıyorum.”

MEDYAGUNDEM

kk2

KK ile PKK aynı yalanı söylüyor

PKK elebaşısı Mustafa Karasu ile Kılıçdaroğlu aynı ağızdan konuşarak 15 Temmuz’u değil, OHAL’in ilan edildiği …

basbaglar

Başbağlar katliamında FETÖ’nün rolü

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde 5 Temmuz 1993 akşamı gelen terör örgütü mensupları, kadınları …

merkel

Almanya’dan “PKK bizi nasıl haraca bağladı” raporu

Almanya’da iç istihbarat servisi, PKK’nın Almanya’da topladığı paranın son 10 yılda iki kat arttığını bildirdi. …

2 Yorumlar

  1. aydın tanımlaması ne kadar ucuzladı bunlara aydın diyerek cemil meriç, necip fazıl gibi ustalara haksızlık yapmayalım intihal yaparak akademik ünvan almış, tek bir dişe dokunur bilimsel çalışması olmayan, çalıştıkları okullar dünyanın ilk 300 üne dahi giremeyen bu sefil tipler olsa olsa pensilvanyadaki çakma mahdi gibi çakma hoca olabilirler

  2. keşke 7 haziran öncesi hdp ye karşı da böyle tavır sergileseydin sırf Ak parti iktidar olamasın diye sessiz kalmasaydın sayın bahçeli o zaman belki bugün hdp meclise giremez ve pkk da böyle şımarmazdı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir