Anasayfa / GENEL / Mesele Türkiye düşmanlığı ise Rus uşağı da oluruz diyen Amerikan uşakları gibi!
candar1

Mesele Türkiye düşmanlığı ise Rus uşağı da oluruz diyen Amerikan uşakları gibi!

Radikal yazarı Cengiz Çandar Rus uçağının vurulmasının ardından alenen ‘uçak vurulmamalıydı’ dedi… Varlıkları tamamen Amerikan-İsrail çıkarlarını korumak olan Çandar gibilerin bugün Rusya safında yer almaları, Rusya’yı sevdiklerinden değil gerçek birer Türkiye düşmanı olduklarından kaynaklanıyor.


Türkiye’nin Amerika ve NATO’ya güvendiği için Rus uçağını düşürdüğünü, Amerika’daki Putin alerjisine bir de Erdoğan sempatisi eklendiğini yazısına taşıyan Cengiz Çandar, Rusya’nın sınır ihlali yaptığı gerçeğini atlayarak Türkiye’nin ‘uzlaşma’ yoluna gitmesi gerektiğini belirtti.

RUS UÇAĞINI DÜŞÜRMEK ALLAH’IN EMRİ MİYDİ

İşte Çandar’ın yazısındaki o bölümler:

NATO, “her ne pahasına olursa olsun, Türkiye’nin arkasında” diye bir durum yok.

Hal böyle olunca, Türkiye yönünden, gelinen noktanın izahı daha da zorlaşıyor. Rusya ile son krize dek, Türkiye, Başşar Esad’ın devrilmesini Suriye’de herhangi bir ilerleme için “ön şart” olarak gören, “güvenli bölge” ve “uçuşa yasak bölge” için bastıran, PYD’nin dış desteklerinin kesilmesine çalışan, Türkmenlerden söz eden ve onlara ilişkin NATO desteğini –sözlü de olsa- elde etmeye uğraşan, Viyana Süreci’nde kendi desteğindeki muhalifleri bir “geçiş hükümeti”ne sokmayı hedefleyen bir ülkeydi. Şimdi?

Şimdi, bütün bu amaçlara ve hedeflere daha mı yakın; yoksa bunlardan daha da uzaklaşmasına yol açacak gelişmeleri mi tetiklemiş oldu?

Bu soruya verilecek mantıkî cevaptan sonra, şu soru da sorulabilir: Rus savaş uçağını düşürmek “Allah’ın emri mi”ydi?

MEDYAGUNDEM

afrin

Rus askerleri TSK için mi çekiliyor?

Türkiye’nin operasyon yapması beklenen Afrin’de bulunan Rus askerlerinin üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi. TSK’nın, terör …

candar

Bunu unutma Cengiz Çandar!

Sabah gazetesinde Fahrettin Altun’un “Bunu unutma Cengiz Çandar” başlıklı yazısı şöyle… “Kırmızı Fularlı Kız, Gezi’nin …

candar1

Öldürülen teröristi kutsayan hain!

Cengiz Çandar, terör örgütü PYD saflarında öldürülen Ayşe Deniz Karacagil’i melek ilan etti. Kamuoyunda ‘kırmızı …

2 Yorumlar

  1. bu adam hainler listesinin ilk sırasındadır. hem askerin hem devletin istihbarat birimlerinin neoconların paralı ajanı olduğu tescillidir…. yıllardır başının ezilmesini beklediğim bir yılandır..İnşallah bu dönemde nasip olur..

  2. bu haini devirmek için üstüne para verecek binlerce insandan bir de benim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir