Anasayfa / ANALİZ / MEDYAGÜNDEM Bilal Erdoğan’a yönelik okyanus ötesi operasyonu belge belge deşifre ediyor!
bilalerdogan3

MEDYAGÜNDEM Bilal Erdoğan’a yönelik okyanus ötesi operasyonu belge belge deşifre ediyor!

MEDYAGÜNDEM Gülen örgütünün artık yeni bilgi üretemediğini ve devletten iyice tecrit edildiğini deşifre eden “Okyanus ötesi” bir operasyonu deşifre ediyor… AHMED CELAL YAZDI…


MEDYAGUNDEM.COM- Cemaat; seçimlere az bir süre kala, daha önce yapmadığı şekliyle medya operasyonlarında iz bırakmaya başladı. Birkaç gözün onay süzgecinden sonra devreye sokulan uluslararası manipülatif operasyonlarda artık özensizlik ve dikkatsizlik göz çarpıyor.

Bu; Cemaatin artık yeni bilgi üretemediğini ve devletten iyice tecrit edildiğini göstermekle birlikte, ayrıca diğer operasyonlarda da iz bırakıp, operasyonel elemanlarını deşifre edebileceğine de işaret ediyor.

Şöyle ki:
Cemaat’in 17 Aralık 25 Aralık Darbe Operasyonları’nın asparagas herlerinden biri de; o dönem özellikle, Doğu Karadeniz bölgesinde tirajı epeyce yüksek soL Gazetesi’ne  sızdırılmış, daha sonra bu haberin yalan olduğu ortaya çıkmıştı.

b1

İşte yeni bilgi üretmekte zorlanan Cemaat, bu kez yalan olduğu tescillenmiş bir iftirayıbinlerce kilometre yol yaptırdıktan sonra, Mısır’dan tekrar dolaşıma sokmayı başardı.

b2

Bilgi önce; ABD’nin, Ortadoğu ve Afrika hükümetlerini baskılama aracı olarak kullandığı maske kuruluşlarından olan USİP tarafından fonlanan Laik Muhalif Mısır gazetelerinden bir olan Al-Masry Al-Youm’a sızdırıldı.

b3

Sızdıran ise bilindik bir kişilik. Gezi Parkı olayları döneminde; Mısır’da yayın yapan
ABD ve İsrail yanlısı El-Vatan gazetesine verdiği demeçle; Erdoğan’ı “diktatör” olarak
tanımlayan Zaman Kahire temsilcisi Cumali Önal.

b4

b5

Sonrasında operasyon; ABD’nin, muhalif ajan devşirmek için kurduğu Middle East Issues adlı internet sitesi yazarı Nervana Mahmoud’un haberi Arapça’dan İngilizceye tercüme etmesiyle devam etti.

b6

Ve… Mısır’dan Akdeniz’e ortalanan topu; Abdullah Bozkurt Türkiye’ye, Gallia Lindenstrauss da İsrail’e doğru yönlendirdi.

b7

b8

Nihayet; elinde tuzla salatalığa koşan Cemaat beslemesi gazeteler ve internet siteleri kaynağına, içeriğine ve doğruluğuna bakmadan, sadece CB’yi ve ailesini kötülüyor diye operasyonel haberi gündeme getirip, görevlerini yaptı.

b9

Ancak operasyon ters tepti. Bilal ERDOĞAN hakkındaki iddiaları yalanladı ve iftiralar için dava açtı.

b10
İşte manipülasyon ve dezenformasyon ustası Cemaat tarafından kurgulanan operasyonel bir haberin anatomisi…

MEDYAGUNDEM

bilal

İtalya kumpası da tutmadı

İtalya’da Bilal Erdoğan hakkında, “Kara para aklama” iddiasıyla açılan soruşturma, takipsizlik kararı verilerek kapatıldı. İtalya’da, …

kemal-monte

FETÖ herzelerini yersen böyle hesap verirsin Kemal!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın şikayeti üzerine Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “Basın yoluyla alenen hakaret …

bilal

Karanlık geceyi anlattı

Bilal Erdoğan, 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişiminden bir arkadaşının “bir tuhaflık var” mesajıyla haberdar oldu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir