Anasayfa / GENEL / Medya Mahallesi’nde ibretlik bir çarpıtma vakası!
aysenur-aksiyon

Medya Mahallesi’nde ibretlik bir çarpıtma vakası!

MEDYAGÜNDEM- CNN Türk ekranında yayınlanan Akif Beki ile Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi’nde bugün ibretlik bir “çarpıtma ve manipülasyon vakası” anlatıldı.

Aksiyon dergisinin son sayısında İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile yapılan röportajdan söz eden ikili, Şahin’in sözlerinden nasıl bir başlık uydurulduğunu gözler önüne serdi.

Röportaja atılan “İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin: Özal dışarıdan müdahaleyle öldürüldü” başlığını röportajın içeriğinde aradıklarını ancak bulamadıklarını söyleyen Arslan, Bakan Şahin’in “’Zehir var ama zehirlenme yok’ şeklinde ilk anda mantığı zorlayan değerlendirme var ama bu nihayet tıbbi bir konudur, yani tıp ilminin açıklayacağı bir husustur. Biz kendimiz temel mantık kurallarıyla bazen her şeyi tam değerlendiremeyebiliriz. Yani zehir var, zehirlenme yok; çok tatminkâr gelmiyor. Ama gene biliyoruz ki sağlıklı her insanın vücudunda her zaman belli bir düzeyde zehir var. Şimdi bunu bilmeden o rapor ilk anda yadırganan bir rapor oldu.” sözlerinden o başlığın nasıl çıkarıldığını Beki ile birlikte sorguladı. Beki, “Aslında Bakan Şahin başlığın tam tersini söylüyor” dedi.

Bugün ve Zaman gazetelerinin adeta bir “zehit totosuna” çevirdikleri “Özal zehirlendi” haberlerinde Aksiyon’daki vaka gelinen son nokta oldu.

İşte canlı yayında Aksiyon’un manipülasyonu şöyle anlatıldı:

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

erdogan1

Zafer sonrası anlamlı ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihi referandum sonrası ilk ziyaretini ölümünün 24. Yıldönümünde merhum Turgut Özal’ın anıt mezarına …

demirel1

Demirel de ‘başkanlık’tan yana çıktı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, başkanlık sisteminin Türkiye’nin geleceği için ne …

halep2

CHP’nin kanalında katliam şakşakçılığı

Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda binlerce sivilin bombardıman altında hayatını kaybettiği Halep konuşuldu. Halk TV’de yayınlanan …

1 Yorum yapıldı

  1. “Özal Dış Mihraklarca zehirlendi” manipülasyonu ile “Özal zehirlenmedi” manipülasyonu, aynı odakların işi. Özal’ın zehirlendiği gerçeğinin açıklanması konusunda sadece zamanlama ertelemesi yapılmıştır. Bunu çok iyi bilen “mihrak”, içerdeki uzantıların üstünü örtmek için “Özal dış mihraklarca zehirlenmiştir” kartını kullanmaya çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir