Anasayfa / GENEL / Medya Mahallesi’nde Ergenekon kapışması
medyamahallesi-ergenekon

Medya Mahallesi’nde Ergenekon kapışması

Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, Türkiye’deki darbeci zihniyeti eleştirerek “Bu ülkede ‘hükümet devrilsin diye’ kendi sınıfından bir insana suikast yapacak kadar gözünü karartmış insanlar var” dedi.

CNN Türk’te yayınlanan Medya Mahallesi’nde Balyoz ve Ergenekon davaları konuşuldu. Programa konuk olan Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu konuk oldu. Karaalioğlu ile Ayşenur Arslan’ın Türkiye’deki hukuk sistemini konuştuğu programda, tartışmanın dozu bazı anlarda bir hayli arttı.

Türkiye’deki darbeci zihniyetle ilgili konuşmasında Danıştay cinayetini örnek gösteren Karaalioğlu, ‘Danıştay cinayeti bunun açıkça bir örneğidir, Türkiye buralardan geldi” dedi. Ayşenur Arslan’nın ‘Danıştay cinayeti Ergenekon torbasının içine atıldı’ demesi üzerine cevap veren Mustafa Karaalioğlu, “Bu bir kasıtla atılmış, ya da bir organizasyonla atılmış bir dava değil. Atılmaması mümkün değildi” ifadesini kullandı.

‘BELKİ DE ERGENEKONCUYUM’

Ayşenur Arslan’ın siber suçlar yasasıyla ilgili yaptığı yorum üzerine Mustafa Karaalioğlu Arslan’ın bu iddiasına tepki gösterdi.

Türkiye’nin 2 yıl önce imzaladığı siber suçlarla ilgili sözleşmenin konuşulduğu bölümde Ayşenur Arslan, “2 yıl önce Türkiye bu sözleşmeye imza attı fakat Meclis’ten onaylanıp çıkmadı. Çıksa pek çok kişi, tümüyle Oda TV davası, keza Ergenekon da yerle yeksan olacaktı” diye konuştu. Bunun üzerine cevap veren Mustafa Karaalioğlu, “Bütün yasaları Balyoz ve Ergenekon’u kurtarmak için bir umut ışığı olarak görmeniz nedir Allah aşkına” diye sitemde bulundu.

Karaalioğlu’nun eleştirisi sonrasında ‘Belki de Ergenekoncuyum, bilmiyorum!’ diyerek karşılık veren Ayşenur Arslan, programın daha ileriki bölümlerinde ‘Ergenekoncu olduğumu duymak isteyen varsa bilmiyorum ne söylemem lazım, ama değilim’ diye konuştu.

MEDYAGUNDEM

halep2

CHP’nin kanalında katliam şakşakçılığı

Ayşenur Arslan’ın sunduğu programda binlerce sivilin bombardıman altında hayatını kaybettiği Halep konuşuldu. Halk TV’de yayınlanan …

saymaz

Böyle komikleri analizci diye ciddiye alanlar da var!

Halk TV’de Ayşenur Arslan ve konuğu İsmail Saymaz, 15 Temmuz darbe girişimi için “biz durdurduk” …

aysenur

CHP’liler, HDPKK’lılar, FETÖ’cülere Gezici anket şirketinden şok şok şok; halk başkanlık diyor, Erdoğan’a güven artıyor

Gezici Araştırma Merkezinin yaptığı anket çalışmasına göre, halkın yüzde 55.2’si başkanlık sistemini destekliyor. Hayır diyenlerse …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir