Anasayfa / GENEL / Medya kulislerinde 2 gündür bu konuşuluyor
ahc-beddua

Medya kulislerinde 2 gündür bu konuşuluyor

MEDYAGÜNDEM- Aydın Doğan’ın hacca gideceği haberinin gündeme bomba gibi düştüğü günün ertesi, ne ilginçtir ki Ahmet Hakan Hürriyet’teki köşesinde “torpil bedduası” etti.

Ahmet Hakan’ın bedduası şöyleydi:

“Yarabbi… Onca insan hacca gitmek için sırada beklerken… Torpille hacca gidenlerin dualarını kabul etme. Ömrünün son deminde Kabe’ye yüz sürmek isteyen yüzlerce kadın ve erkek bin bir umutla sırada beklerken… Hiç sıra beklemeden şak diye Kabe’ye ulaşanların bütün arzularını geri çevir. Onların haccını hacdan sayma. Onlara ‘kul hakkı yemiş şahıs’ muamelesi yap. Sırada bekleyenlerin bütün günahlarını torpille hacca gidenlerin üzerine yükle… Amin.”

Haliyle bu yazının adresinin patronu Aydın Doğan olma ihtimali vardı ve dünden beri de medya kulislerinde bu yazı konuşuluyor.

Ahmet Hakan patronu için böyle bir yazı yazacak kadar delirdi mi?

Durum analize muhtaç.

Meseleyi köşesine taşıyansa bugün Star’da Fehmi Koru oldu. Taha Kıvanç tam adıyla yazdığı “Kulis” köşesinde, “Ben inanmadım, ama yine de aktarıyorum” diyen Koru, Ahmet Hakan’ın ciddi ciddi patronuna beddua ettiğini yazdı.

Koru köşesinde yeni bir bilgi de aktardı. Aydın Doğan’la birlikte hacca giden bir medya patronu daha varmış. Kafiledeki diğer isim Bugün gazetesiyle KanalTürk’ün sahibi olan İpek Grubu’nun patronu Akın İpek’miş.

Koru “bir dostum” dediği kişinin aktardıklarını köşesine taşımış, Koru’nun dostu, Aydın Doğan ve arkadaşlarının hacca torpil ile gittiklerini, “Kendilerine hiç sıra beklemeleri gerekmeden vize verilmiş… En son hac kafilesi olarak gidip ilk kafile olarak döneceklermiş…” diye açıklamış.

Koru da Ahmet Hakan’ın patronuna beddua etmesini anlamamış, dostuna, “Anlamadım? Nasıl biri, hacca giden patronu için, ‘Duaları kabul edilmez inşallah… Bütün arzuları geri çevrilir… Haccı sayılmaz… Kul hakkı yemiş mualemesine uğrar… Hacca gidemeyenlerin günahları onun sırtına olur…’ diye beddua eder ki?” diye sormuş, “dostu” da cevap verememiş:

“Sorum cevapsız kaldı.”

Şimdi medyada günün konusu bu.

Ahmet Hakan patronuna niye beddua etti?

Durumu analiz edecek bir gazeteci aranıyor.

medyagundem.com 

MEDYAGUNDEM

murat

Aydın Doğan’dan KK’nın FETÖ yürüyüşüne “yazar” hizmeti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasına PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerini alarak FETÖ için yaptığı …

arman6

Ayşe Arman’ı da kov Aydın Doğan!

İrfan Değirmenci’yi siyasi pozisyon aldığı için kovan Aydın Doğan aynı kural ihlali yapan Ayşe Arman’ı …

kemal

Ağzındaki baklayı çıkardı; işte kaos itirafı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplumu karşı karşıya getirebilecek eylemler yapabileceklerini söyledi. Kandil’in de destek …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir