Anasayfa / GENEL / MEB’de paralel ihaleler iptal!
meb

MEB’de paralel ihaleler iptal!

Temizlenme süreci Milli Eğitim Bakanlığı’yla devam ediyor. Bakanlık daha önce paralel yapının yayınevleriyle imzalanan protokolleri iptal etti.

17 ve 25 Aralık darbe girişiminin ardından Hükümet’in başta emniyet olmak üzere birçok kurumda başlattığı paralel yapıyla mücadeleye Milli Eğitim Bakanlığı da katıldı. Bakanlık, paralel yapıya yakın bazı yayınevleriyle daha önce imzalanan protokolleri iptal etmeye başladı.

Gökhan Kaya’nın haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıl Nisan ayında Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında paralel yapıya yakınlığı ile bilinen yayıneviyle imzaladığı protokolü iptal etti. MEB, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mustafa Kemal Biçerli, Protokolün “Yürütme ve Çeşitli Hükümler” başlığı altındaki 10’uncu maddesine istinaden Genel Müdürlük tarafından feshedildiğini il milli eğitim müdürlüklerine duyurdu.

İPTAL YETKİSİ VAR

Protokolün 10. maddesinde ise “Bu protokol 3 yıl geçerli olup Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü gerekli gördüğü takdirde protokolü tek taraflı fesih hakkını kullanabilir” ibaresinin yer aldığı öğrenildi. Bu bağlamda, Genel Müdür Biçerli, söz konusu Protokol kapsamında herhangi bir faaliyet gerçekleştirilmemesi ve iptal kararının okullara duyurulmasını il milli eğitim müdürlüklerinden istedi.

Protokol kapsamında birçok okulun bahçesine oyun alanı çizimi gerçekleştirilmesinin planlandığı öğrenildi. Ayrıca protokolle Türkiye’deki bütün okullara dağıtılmak üzere içinde geleneksel oyunların nasıl oynanacağını anlatan ve en az yüz sayfadan oluşan Geleneksel Çocuk Oyunları Rehberi’nin tasarımı ve basımı yapılacaktı. Öte yandan yine bütün okullara dağıtılmak üzere öğrencilerin moral ve motivasyonunu artırıcı okul zili melodilerinin tasarım, üretimi ve dağıtımı yapılacaktı.

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında tiyatro gösterileri, yarışmalar, sempozyum, panel ve konferanslar, bilimsel araştırmalar, çalıştaylar, eğitici oyuncaklarla oyun etkinlikleri düzenlenecekti. (TÜRKİYE)

MEDYAGUNDEM

bylock2

Milli Eğitim’de 100 ByLock’çu terörist öğretmen!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fethullahçı Terör Örgütü’nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları belirlenen 100 öğretmen …

chp1

Daha CHP Atatürk’ün adını doğru yazamıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yeni müfredat taslağına ilişkin görüş bildirme süreci sona erdi. Taslağa 175 …

feto-aglama

FETÖ’ye dünyayı dar ettik

Eylül 2016’daki BM Genel Kurulu görüşmeleri öncesi “FETÖ’ye dünyayı dar edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir