Anasayfa / GENEL / Maskeleri düştü, bu mu açlık grevi?
aclik-grevi

Maskeleri düştü, bu mu açlık grevi?

TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeleri açlık grevindeki PKK’lılar ile görüştü. Bir tutuklunun 53 gün önce başlattığı eylemden sonra iki kilo şişmanladığı belirlendi.

Bolu Cezaevinde 53 gündür açlık grevine katılan PKK’lı tutuklulardan birinin, bu süre içinde iki kilo şişmanladığı belirlendi. Cezaevinde eyleme katılanların kilo ve nabız kontrol tutanaklarına göre, 19 PKK’lıdan 12’si bir ile 7 kilo arasında kilo kaybına uğradı. 6 eylemci aynı kiloda kalırken, bir eylemci ise iki kilo aldı.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeleri Bolu F tipi cezaevinde, açlık grevine katılan PKK’lılar ile görüştü.  Alt komisyon Başkanı AKP Çorum milletvekili Murat Yıldırım, 12 Eylül ve 15 Ekim tarihlerinde başlayan açlık grevlerine halen  683 kişinin katıldığını, Bolu Cezaevinde ise 19 PKK hükümlüsünün grevde olduğunu bildirdi. Eylemcilerin kendi talepleriyle, yaş ve sağlık durumuna göre örgüt mensubu bazı hükümlülerce seçildiğini, son kontrollerin 30 Ekim 2012’de yapıldığını, bu tarihten sonra eylemdekilerin muayene kabul etmediklerini de belirten Yıldırım, şöyle dedi:

‘’Heyet olarak tutuklu ve mahkûmların grev süresince kilo kaybı ve kantin alışverişlerini de inceledik. Birincisi 22 Ekim’de, ikincisi 30 Ekim’de yapılan kilo-nabız kontrol tutanaklarında yaptığımız incelemede, 19 eylemcinin 12’sinin 1 ile 7 kilo arasında değişen kilo kaybına uğradıkları, bir eylemcinin 2 kilo aldığı, kalan 6’sının aynı kiloda kaldıkları tespit edildi. Kantin alışveriş listesinde yapılan incelemede ise açlık grevindeki bazı hükümlülerin domates, salatalık, yoğurt, kuru kayısı, peynir, balık, konserve, meyve, bisküvi, çikolata gibi katı gıdalar aldıkları, eylemcilerle aynı koğuşta kalan diğer hükümlülerin alışveriş listesinin de oldukça uzun olduğu görülmüştür.’’ (gazeteport)

 

Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/117114/sasirtan-ayrinti#ixzz2BoGRgKSv

MEDYAGUNDEM

grev

Teröristleri şirin gösterme operasyonu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vilayetler Evi’nde düzenlenen Vilayetler Hizmet Birliği Genel Kurulu açılışında konuştu. KHK …

grev

Açlık grevi maskesinin altından DHKP-C çıktı

KHK ile memuriyetten atılan ve Kızılay Yüksel Caddesi’nde açlık grevi yapan üç kişinin terör örgütü …

ahaber-sadak4

A Haber’den gündemi sarsacak görüntüler

A Haber, cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine yeni bir boyut kazandıracak özel görüntülere ulaştı. Açlık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir