Anasayfa / GENEL / Mahsun Kırmızıgül’ün son filminde Fetullah Gülen propagandası!
mucize

Mahsun Kırmızıgül’ün son filminde Fetullah Gülen propagandası!

Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Fethullah Gülen’in izlerini taşıdı. ‘Mucize’ diye herkesi kandırdı Ancak bu sözün gerçeği Van’da hayata geçti. Bir öğretmen başarısıyla öğrencilerini aydınlattı…


Gülen örgütünün lideri Fethullah Gülen, sanata da el attı. Mahsun Kırmızıgül, son filmi Mucize ile Gülen’in hayatını anlatmaya çalıştı. Açtığı okullarla gündeme gelen Cemaat’e filmde övgüler yağdırdı. Herkese ‘mucize’ dedirterek cemaatin propagandasını yaptı. Oysa asıl mucize bir sınır köyünde yaşandı. Van’ın Özalp ilçesinde eğitim veren Özalp Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO), son 4 yılda yapılan sınavlarda 3 kez üst üste Türkiye birincisi oldu. İran sınırında bulunan Özalp YBO’ya 2011 yılında atanmasının ardından öğretmenlerle birlikte eğitim başarısının artması için çalışmaya başlayan okul müdürü Mehmet Salih Aksoy, hayata geçirdiği projelerle yüzlerce öğrencinin Türkiye ve Van’daki değişik liselere yerleşmesini sağladı. Okulun başarılarıyla adını duyurmasını kendilerine hedef olarak belirleyen öğretmenler, gösterdikleri çabayla 2010-2011 eğitim öğretim yılında SBS’ye katılan 105 öğrenciden 61’ini çeşitli liselere yerleştirmeyi başardı.

3 KEZ TÜRKİYE BİRİNCİSİ

Bu sonuçla YBO’lar arasında en yüksek rakama ulaşarak Türkiye birincisi olan Özalp YBO, 2011- 2012 yılı SBS’de 64, 2012-2013 yılı SBS’de de 96 öğrencisini çeşitli liselere yerleştirerek üst üste 3 kez Türkiye birincisi oldu. Geçen yıl Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) hazırlanan 120 öğrenciden 96’sının çeşitli liselere yerleştiği okulda, bu yıl da 2 öğrenci soruların tamamını doğru yanıtlayarak birinciler arasındaki yerlerini aldı.

ANLAYAN ANLADI…

Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Mucize’ filmini izleyen birçok kişi, konunun özünü anladı. Yaptırdığı okullarla adından söz ettiren Cemaat’in izlerini taşıyan filmde Kırmızıgül senaryo yazarı, yönetmen ve oyuncu olarak dikkat çekti. Başroldeki Mahir öğretmeni ise usta oyuncu Talat Bulut canlandırdı. Kırmızıgül bu filmdeki şifrelerle adeta Cemaat’in propagandasını yaptı.

‘GURUR DUYUYORUZ’

Özalp Yatılı Bölge Ortaokulu’na (YBO) 4 yıl önce atanan okul müdürü Mehmet Salih Aksoy, tam bir başarı hikayesi yazdı. 4 yılda 3 kez YBO’lar arasında Türkiye birincisi olan Özalp YBO, geçen yılki TEOG sınavında 120 öğrenciden 96’sını çeşitli liselere yerleştirdi. Aksoy, bu yıl yapılan TEOG’da da 2 öğrencisinin soruların tamamını doğru yanıtlayarak birinciler arasında yer aldığını söyledi.
(TAKVİM)

MEDYAGUNDEM

mahsun1

Al sana ‘Vezir parmağı’ Mahsun!

FETÖ ve PKK’ya destek verdiği iddiasıyla filmleri boykot edilen Mahsun Kırmızıgül’ün dini değerleri aşağılayan son …

mahsun1

Mahsun’ın niye ağladığı anlaşıldı!

Kırmızıgül’ün tartışmalı filmi 14 milyon TL’ye mal olmuştu. Fakat filmi 400 bin kişi izlerken hasılat …

mahsun1

Gişede çakılan Mahsun ağlıyor!

Mahsun Kırmızıgül sessizliğini bozdu. Vezir Parmağı filmi gişede çakılırken bazı belediyelerde yasak getirmişti. Gişesi kötü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir