Anasayfa / GENEL / Lafı nerenizle dinliyorsunuz ey internet medyası?
sinem-ozturk4

Lafı nerenizle dinliyorsunuz ey internet medyası?

MEDYAGÜNDEM- İnternet medyasının nasıl bir “pespayeliğe” ve “çakalım da nasıl olursa olsun” mantığına hizmet ettiğinin ibretlik bir örneği yaşandı bugün.

Hangi “tetikçi ruhu ile hareket ettiklerini iyi bildiğimiz” bazı internet siteleri, “ATV’de başörtüsü skandalı” diyerek manşetlerine çektikleri bir haberde,  ATV ekranlarının iddialı dizilerinden biri olan Huzur Sokağı’nın başrol oyuncusunun başörtüsüne hakaret ettiğini iddia ettiler.

A Haber’de yayınlanan Sormak Lazım isimli programa konuk olan başrol oyuncularından Sinem Öztürk’ün  “İlk başlarda çok korkuyordum. Sette görüntü kirliliği yaratmayayım diye. Ancak yakıştı diye güzel tepkiler alınca motive oldum.” sözlerini başörtüsüne hakaret gibi gösteren sitelere cevap Öztürk’ten Twitter’da geldi.

Huzur Sokağı’nda başörtülü rolüyle dikkat çeken oyuncu Sinem Öztürk, “Dünkü programda ‘Türban size yakışıyor mu’ sorusuna verdiğim cevap evrilip çevrilmiş ve hiç aklımdan geçmeyen saçma bir şekilde yansıtılmış bazı haber sitelerinde. Görüntü kirliliği yaratmaktan kastım başörtüsü bana yakışmazsa çirkin çıkmamdı! Kimsenin göz zevkini bozmiyim anlamında. Ama sürekli açık arayan bazı insanlar sanki taktığım başörtüsüne ve oynadığım karaktere saygısızlık yapmış gibi göstermeye çalıştılar.” dedi.

Türkiye’de tabuları yıkarak ana akım televizyonlarda başörtülü bir dizi yayına koyan ATV’nin çabasını baltalama amacı taşıdığı şüphe götürmeyen haberlere oyuncu Sinem Öztürk şöyle tepki gösterdi:

MEDYAGUNDEM

erdogan-atv3

Dün gece Türkiye Başkomutan’ı izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuk olduğu ATV – A Haber ortak yanını Türk siyasi ve …

fusun2

“Gerilla annesi olmak istiyorum” diyen PKK sevici oyuncuya tepkiler çığ gibi; ATV de o diziyi yayından çıkardı

“Gerilla annesi rolünü oynamak istiyorum” sözleriyle diyerek terör seviciliği yapan oyuncu Füsun Demirel’e tepkiler çığ gibi. …

rtuk-ysk

Demokrasinin yüz karası 2 kurum: RTÜK-YSK

YSK, 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını saat 21.00’den önce yayımlayan 65 kanala ikişer kez program …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir