Anasayfa / GENEL / Kurtlar Vadisi’ne Ankara’dan içerik mi geliyor?
ahaber-vadi

Kurtlar Vadisi’ne Ankara’dan içerik mi geliyor?

MEDYAGÜNDEM- Kerbela Olayı’nı anlatan ilk roman Aşkın Şehidi’nin yazarı ve aynı zamanda Kurtlar Vadisi dizisi ve filminin senaristlerinden Ahmet Turgut, A Haber’de yayınlanan Selin Ongun’un sunduğu Bi Sormak Lazım programında, Kurtlar Vadisi ile ilgili güncel iddialara yanıt verdi.

Ahmet Turgut “Kurtlar Vadisi’nde Ergenekon sürecinde yaşananların, ‘önceden bildirilerek’ yer aldığı” iddialarına yönelik olarak şöyle konuştu:

MİT OLACAKLARI BİLİYORSA, POLİSE HABER VERSİN SUÇLUYU POLİS YAKALAYACAK, POLAT ALEMDAR DEĞİL

“Tombalacı isminde bir karakterimiz var, Baron karakteri onu yurt dışına gönderecek. Tebriz’e gidiyor.O sırada biz haberleri izliyoruz, Başkan Bush açıklama yapmış ‘Azerbaycan seçimlerinde hile olmadığını düşünüyoruz’ bunu söylemesi lazım ama ısrarla ‘Kuzey Azerbaycan seçimlerinde hile olmadığını düşünüyoruz’ diyor. Neden durduk yere Kuzey Azerbaycan diyor, Amerikan Cumhurbaşkanı, güneyde bir Azerbaycan hatırlatmak istiyor, o da Tebriz merkezli. Hani İran’ın bahçesi. Biz bunu kendi aramızda içimizde konuşuyoruz. Sahnede zaten karakterin bir yere gitmesi lazım, Tebriz’e git diyoruz. Bir hafta sonra Tebriz karıştı, gazeteciler haber yaptılar ‘Kurtlar Vadisi bunu nereden biliyor. MİT haber verdi.  Gazeteci bu yaptığı habere inanıyor olsa, şunu sorması lazım: ‘MİT Tebriz’in karışacağını nereden biliyor?’ Sen mi karıştırıyorsun ki biliyorsun? Gazeteci bile yaptığı habere inanmıyor. Vadi’de bir sahnedir, Polat alemdar Kuzey Irak’a gitmekte olan uçaksavarları gümrükte engellemiştir. Aynı gümrükte bir süre sonra uçaksavar yakalandı. Aynı gazeteci yine haber yapıyor. Eğer MİT bunu biliyorsa polise haber versin, polis yakalayacak, Polat Alemdar kurgu bir karakter yakalayamaz ki!”

MEDYAGUNDEM

orf

Bu da başörtülü kılığına giren Avusturya ajanı

Avusturya’da yeni bir skandala imza atıldı. Ülkenin devlet televizyonu ORF, Türkiye konulu bir konferansa spikerini …

erkan

Terörü eleştirene RTÜK cezası!

RTÜK yine aHaber’i hedef aldı. İki yayından dolayı kanala 121 bin 639 lira ceza kesildi. …

kamyon5

Kamyondaki şok detay!

Fransa’da dün gece bir kamyonla gerçekleştirilen ve 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan saldırıda çok …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir