Anasayfa / GENEL / Küfürbazın tetikçi oğluna Kekeç’ten büyük ders
kekec-altan

Küfürbazın tetikçi oğluna Kekeç’ten büyük ders

MEDYAGÜNDEM- Bugün Star Gazetesi’nde Ahmet Kekeç, adaşı Ahmet Altan’ın bir baba olarak çocuklarını nasıl “tetikçi”ye çevirdiğinin ibretlik halini yazmış.

Yazısından çarpıcı satırlar:

“Babasının tahsis ettiği köşede Kara Murat rolü oynayan ve Altan ailesi adına tetik düşüren zavallı bir çocuk, yandaş olduğum için bana televizyonlarda ‘Derin Tarih’ programı yaptırıldığını yazmış.

Okumadım.

Söylediler…

Düzeysizlikte ve çirkinlikte Emin Çölaşan’la yarışan, Yılmaz Özdil’e fark atan, ‘Piknik yapan kısa bacaklı, kıllı ayılar’ın müellifi Mine Kırıkkanat’a rahmet okutan, şuursuzca sağa sola saldırmayı, daha doğrusu küfretmeyi ‘eleştirel gazetecilik’ sanan, küfürbazlığı mahkemece tescillenmiş bir babanın oğlu.

Baba küfrediyor…

Oğul, ‘Neden küfrediyorsun? Eleştirilerini edebi dairesinde yazsan olmaz mı?’ diyenlere saldırıyor.

Böyle bir iş bölümü yapmışlar.”

Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın “yandaş olduğu için tarih programı yaptırılıyor” diye suçladığı Kekeç, tetikçi Altan’ın cehaletini de yüzüne vurup şöyle ders vermiş:

“Bak bakalım 1995 yılında tamamlanan ve bir gazetenin promosyon olarak okurlarına dağıttığı 6 ciltlik ‘Yakın Tarih Ansiklopedisi’nin altında kimin imzası var? Topal Osman tarafından katledilen Trabzon milletvekili Ali Şükrü Bey’le ilgili iki kitaptan biri olan ‘Faili Meşhur Bir Cinayet’i kim yazdı? Yakın tarihimizin (yani son 80 yılın) asker-sivil kapışmalarını inceleyen ve Mustafa Kemal’le İsmet Paşa arasındaki ‘liberalizm kavgasını’ faş eden yazar kim? ‘Derin Roman’ neyi anlatıyor? ‘CIA ve 12 Eylül’ hangi ilişkileri kurcalıyor. Bir gün karşılaşırsak, bu kitapları gözüne sokacağım.

Hadi saldırıyorsun, bari saldırdığın kişi hakkında malumatın olsun. Hiçbir televizyonda ‘Derin Tarih’ diye bir program yok. Varsa da ben yapmıyorum. Elan, ‘Tarihçe’ adlı programın moderatörüyüm. Bunu hak etmek için 9 cilt kitap yeterli sanırım.”

Kekeç’in bir de Ahmet Altan’a notu var ki, işte kaçırılmayacak YAZISI

medyagundem.com

MEDYAGUNDEM

chp1

Aydın Doğan ve tetikçileri bu habere itibar etmedi!

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “FETÖ’nün CHP imamı Enis olamaz” başlıklı yazısı şöyle… Şimdi neden sustuğunu …

kemal-feto

Darbeyi başarsaydı FETÖ KK’yı Başbakan yapacaktı

Star gazetesinde Ahmet Kekeç’in “Kemal Bey’e gelen FETÖ kitapçığı!” başlıklı yazısı şöyle… Darbe başarılı olsaydı, …

kekec

FETÖ için yürüyen KK’ya destek veren Star yazarı!

Tamamen FETÖ için yürüyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için “69 yaşında bir direnç yürüyüşüdür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir