Anasayfa / GÜNDEM / Krem dizisinden anlamlı mesaj
krem-dizi

Krem dizisinden anlamlı mesaj

MEDYAGÜNDEM- Ağustos ayından itibaren atv ekranlarında yayınlanmakta olan, yapımcılığını Bando Yapım’dan Müge Turalı Pak, Mehmet Karaca ve Hakan Aksu’nun üstlendiği Krem dizisinin 27 Ocak Pazar günü yayınlanacak olan bölümünde “ Koruyucu Aile” konusu işlendi.

Gönül Elçileri Projesinin en önemli aşamalarından biri olan Koruyucu Aile, Krem dizisinde yer alan Pelin ( Şebnem Zorlu) ve Faruk (Haktan Pak) karakterlerinin çocuk sahibi olamadıkları için Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü’ne başvuru yapması ile senaryoda özenli  bir şekilde işlendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi  Emine Erdoğan himayelerinde başlattığı ‘Gönül Elçileri’ Projesi, ilk aşamada ‘Koruyucu Aile’ temasını işleyerek, toplumda Koruyucu Aile kavramı konusunda bilinç ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Tüm illerimizde eş zamanlı olarak, hayata geçen proje,  Mülki İdare Amirlerinin eşleri kontrolünde ilerliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma ŞAHİN’in destekleri ile Krem dizisinde de işlenecek olan “Koruyucu Aile” projesi evli ya da bekar olmaksızın gönülden isteyen herkesin çocuk sahibi olabileceğini vurgulamanın yanı sıra ailesi olmayan çocuklara aile sıcaklığını yaşatabilmeyi hedefliyor.

İki buçuk yıl devam edecek olan Gönül Elçileri Projesi farklı alt projelerden oluşmakta. İlk altı ay “Koruyucu Aile Hizmeti” diğer aylarda da  “Kaliteli Yaşlanma ve Kuşaklar Arası Uyum”, “Engelli ve Hizmetlere Erişim”, “Aile ve Yoksulluk”  ve “Kadın ve Güçlenme” gibi alt projeler ya da ihtiyaca göre başka projelerde hayata geçirilebilecek.

Projeye:  www.gonulecileri.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

MEDYAGUNDEM

erdogan-atv3

Dün gece Türkiye Başkomutan’ı izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuk olduğu ATV – A Haber ortak yanını Türk siyasi ve …

fusun2

“Gerilla annesi olmak istiyorum” diyen PKK sevici oyuncuya tepkiler çığ gibi; ATV de o diziyi yayından çıkardı

“Gerilla annesi rolünü oynamak istiyorum” sözleriyle diyerek terör seviciliği yapan oyuncu Füsun Demirel’e tepkiler çığ gibi. …

rtuk-ysk

Demokrasinin yüz karası 2 kurum: RTÜK-YSK

YSK, 7 Haziran Genel Seçim sonuçlarını saat 21.00’den önce yayımlayan 65 kanala ikişer kez program …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir