Anasayfa / GENEL / KPSS savcısına paralel tehdidin şok detayları!
kpss-savci

KPSS savcısına paralel tehdidin şok detayları!

2010 KPSS soruşturmasını yöneten Savcı Erkman’ı tehdit eden kişilerin paralel yapıyla bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Gözaltındaki 3 kişinin emniyetteki işlemleri devam ederken, açıklama yapan Erkman, “Beni pazar günü arayıp tehdit ve şantajda bulunan öğretmenin beyanlarını “Fuatavni” isimli hesabın benzer ve kurgulanmış bir şekilde paylaşması çok ilginçtir” ifadelerini kullandı.


Paralel yapının paniğe neden olduğu ve algı operasyonu yürüttüğü 2010 KPSS soruşturmasına bakan Savcı Yücel Erkman’ı tehdit eden kişilerin paralel yapıyla bağlantısı olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemleri devam ederken, adalet.org’da açıklama yapan Erkman’ın “Beni pazar günü arayıp tehdit ve şantajda bulunan öğretmenin beyanlarını “Fuatavni” isimli hesabın benzer ve kurgulanmış bir şekilde paylaşması çok ilginçtir” şeklindeki ifadeleri dikkat çekti.

YAKAYI ELE VERDİ

Paralel yapının KPSS sorularını yandaşlarına sızdırdığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmayı yürüten Savcı Yücel Erkman Pazar günü Ankara Adliyesi’ndeki odasında çalışmalarını sürdürdüğü sırada, cep telefondan arayan bir kişi tehditler savurdu. Erkman’ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Hiç kullanılmamış yeni bir hat üzerinden tehdit ve şantaj içerikli konuşmayı yapan şahıs ve olayla bağlantısı olan 2 kişi, polis ekiplerinin kapsamlı çalışması sonucu dün akşam yakayı ele verdi.

PARALEL BAĞLANTI

Erkman’ı telefonda tehdit eden kişinin isminin Nuri Ö. olduğu öğrenildi. Bu kişinin Etimesgut’ta bir devlet okulunda öğretmen olduğu belirlendi. Nuri Ö.’nün ayrıca paralel yapıyla da bağının bulunduğu tespit edildi. Şahısların emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

“PES DİYORUM…”

Savcı Yücel Erkman ayrıca, hakim ve savcıların görüşlerini paylaştığı adalet.org isimli siteden hakkındaki iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Bir yargı mensubunun Fuat Avni’nin dediklerini doğru kabul ederek siteden paylaştığına ve hakkındaki iddialara değinen Erkman, “Yalanın da iftiranın da bir sınırı olur pes diyorum. Evliyken eşimle olan tartışmamızda kendisi karakola gitti ve şikayette bulundu sanırım ertesi günde şikayetinden vazgeçti. Geçen sene bu konuyla ilgili de hakkımda takipsizlik kararı verildi ve kararın bir örneği HSYK’ya gönderildi. Eşimin bu şikayeti nedeniyle kendisini affedemedim ve geçen yıl temmuz ayında anlaşmalı boşandık” dedi. Bu konuyla ilgili tehdit edildiği iddiasını da değerlendiren Erkman, “11 ay önce bana tevzi edilen KPSS soruşturmasında bana hiçbir zaman bir siyasi, bir bürokrat soruşturmayla ilgili bırakın tehdidi, tavsiyesi ve telkini dahi olmamıştır” ifadesini kullandı.

ÖĞRETMEN İLE FUAT AVNİ İLİŞKİSİNE DİKKAT ÇEKTİ

Erkman ayrıca, yaşadığı tehdit olayını şöyle anlattı:

“Pazar günü adliyede katip ve emniyet görevlileriyle detaylı çalışma ve yazışmalar yaparken cep telefonu ile arayan bir erkek şahıs tarafından çocuklarımın ismi sayılarak çocuklarım üzerinden tehdit edildim ve yasak aşk iddiası ve eski eşimle olan durumumuz nedeniyle şantaja uğradım.Bu görüşme telefonumun otomatik kayıt özelliği gereği kayda alındı. Bu tehditte bulunan kişi ve tek kullanımlık hattı temin edenler dün gece yakalandılar. Cuma gecesi de eski eşimin güvenlikli sitede park halinde bulunan aracının ön camına da zarar verildi. Özel hayatımda bir ilişkim, yasak aşkım, sevgilim yok… İlginç olan ise beni pazar günü arayıp tehdit ve şantajda bulunan öğretmenin dediği bu beyanları Fuatavni isimli hesabın benzer ve kurgulanmış bir şekilde paylaşmasıdır.”

(OSMAN ÖZGAN/YENİ ŞAFAK)

MEDYAGUNDEM

trol2

İşte isim isim FETÖ’nün trol çetesi

Türkiye’yi sosyal medya üzerinden dizayn etmeye çalışan FETÖ’nün trol hesapları deşifre oldu. Savcılık psikolojik harekatta …

avni6

FETÖ’nün yeni Fuat Avni hücresi yakalandı

Devletin gizli kalması gereken bilgi ve belgeleri yasadışı yöntemlerle ele geçirip sosyal medyada yayınlayan FETÖ’nün …

avni

Fuat Avni’nin terör albümü!

FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, örgüt tabanını yönlendirmek için kullanılan Fuat Avni isimli Twitter …

1 Yorum yapıldı

  1. aslan parçası

    sadece yücel erkman savcı değil diğer dosyaların savcıları da tehdit ediliyor!!! bu kahraman savcıların zek gibi korumaları ve araçları da yok!!! bürokratik oligarşi=paralel ihanet çetesi…vatan hainleri şerefsiz paralel ihanet çetesi mensupları savcıları arayıp aratıp ceza alırsam seni vuracağım vs tarzda tehdit etmek neymiş göreceksiniz!!! bekleyin beklemekte olduğunuz kapınızda hatta ininizde artık!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir