Anasayfa / GENEL / Korkunç kehanet; FETÖ suikastlere hazırlanıyor
feto-suikast1

Korkunç kehanet; FETÖ suikastlere hazırlanıyor

Bir dönem Fethullah Gülen’e en yakın isimlerden olan Hüseyin Gülerce böyle dedi ve ekledi: “7 Haziran’daki seçimler Paralel Yapı için ölüm kalım mücadelesi. Şer ittifakı düğmeye bastı.”


Hüseyin Gülerce, uzun yıllar Fethullah Gülen’in en yakınındaki isimdi. Gülen hareketinin ikinci adamı olarak bilindi. Televizyon ekranlarında Gülen’i temsil eden isim olarak açıklamalar yaptı. Zaman gazetesindeki yazısı hep Gülen’in mesajı olarak yorumlandı. Ancak 17-25 Aralık Darbe Girişimi’nden sonra Paralel Yapı’yı eleştirerek Zaman’dan istifa etti. Ve Hüseyin Gülerce, bu sessizliğinden sonra çok önemli açıklamalar yaptı. Gülen hareketinin “Küresel hipnoz hareketine” dönüştüğünü belirtti.

İşte Hüseyin Gülerce’nin gündeme bomba gibi düşecek olan açıklamaları:

“ENDİŞEM… “

7 Şubat 2012’deki MİT krizinden bu yana olağanüstü günler yaşıyoruz. Çünkü ilk defa o tarihte, bugün Paralel Yapı dediğimiz organizasyon ray değiştirdi. İstanbul’da Savcımızın şehit edilmesi, İstanbul Emniyeti önünde o teröristin el bombası atarken vurulması, Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırı ve son olarak Diyadin’de PKK’lı teröristlerin jandarmamıza yönelik hain saldırısı… Ben, PKK terörünün de devreye girmesiyle şer ittifakı tarafından bir düğmeye yeniden kesin basıldı diyorum. Benim endişem de burada başlıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan düşmanlığında gözleri dönmüş durumda. Gezi provokasyonundan daha hazırlıklı, daha acımasız olacaklar. Seçim öncesinde kaos planının parçası olarak siyasi cinayetler bile işlenebilir. Hedef, kamuoyunun yakından tanıdığı bir sanatçı, fikir adamı, gazeteci ya da siyasetçi olabilir. Vermek istedikleri mesaj çok açık: ‘Hükümet Türkiye’yi yönetemiyor. Erdoğan diktatörlüğe gidiyor…’ Yaklaşık 3 yıldır Türkiye genelinde tabana şu propagandayı, telkini yaptılar: Erdoğan, hizmet hareketine ihanet etti. O yüzden Erdoğan’ın, AK Parti’nin önünün kesilmesi gerekiyor. Malum kitle, bu ülke topraklarında daha önce hiç görülmemiş şekilde mütedeyyin bir lider aleyhine kin ve nefretle dolduruluyor. 30 Mart yerel seçimlerinden bir hafta önce Pensilvanya’dan şu mesajın geldiğini duydum: ‘AK Parti’nin oyu yüzde 23.5’e düştü, dayanın’ dendi. Fakat sonra yüzde 45 oy alınca bir şey olmamış gibi ‘Mücadelemize devam ediyoruz’ dendi. Bu kadar somut yanlışlara rağmen Gülen neye güveniyor da yanlışa devam ediyor? Benim cevabını aradığım soru budur. Bir yerden teminat almış olması lazım.

“SOKAĞA ÇIKAMAYACAKLAR”

7 Haziran seçimlerinden AK Parti tek başına bir hükümet kuracak şekilde çıkarsa Gülen tabanda artık sorgulanmaya başlar. Siyasallaşmanın, Erdoğan düşmanlığının getirdiği bu savrulmanın hesabı mutlaka sorulacaktır. Şu anda başta KPSS yolsuzluğu olmak üzere haram lokma ve kul hakkı meselesiyle ilgili çok önemli bir soruşturma yürüyor. 7 Haziran’dan önce veya sonrasında hemen yargılama safhası başlayacak. O safhada bence çözülme hızlanacak. Barajın kapaklarının açılması gibi toplu bir çözülmeye sebep olacak. İşte ondan sonra Paralel Yapı’nın bilinen isimlerinin sokağa çıkamaz hale geleceği günler başlayacak.”

‘KASET’ TEPKİSİ

Beddua kaseti, kamuoyunda olumsuz bir etki bıraktı. Bu kasetin yayınlama işini yapan kişi Osman Şimşek. Bu kaset yayınlandıktan sonra Osman Şimşek, Türkiye’deki arkadaşları tarafından telefonla aranarak sert bir şekilde eleştirildi. Osman Şimşek’in verdiği cevap şu: ‘Yayınlanmaması için ben kendimi Hocaefendi’nin ayaklarının dibine attım ama yayınlanmasında ısrar etti…’ Tabandaki insanların büyük çoğunluğu aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a nefret duyacak kişiler değil. Onları bu hale getirmek ancak hipnozla mümkün diye düşünüyorum. Hizmet hareketi bugün küresel hipnoz hareketine dönüştü. Ben Fethullah Gülen’i tanıyorsam artık bu noktadan sonra geri dönmez.

(İSA TATLICAN/SABAH)

MEDYAGUNDEM

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

feto3

FETÖ’nün tabanı da tavanı kadar hain!

Uzun süre Fethullah Gülen’in yakın çevresinde bulunan ancak 17-25 Aralık kumpası sürecinde örgüt ile bağlarını …

feto4

Teröristbaşı intihar edecek

Gazeteci Hüseyin Gülerce, katıldığı canlı yayında Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in intihar edebileceğini iddia …

1 Yorum yapıldı

  1. 17-25 Aralık operasyonunu yüzüne gözüne bulaştıran Pensilvanya mollası şayet suikast işinden medet umarak birtakım cinayetlere bulaşırsa bu onun sonu olur. Etrafına CIA’nin ördüğü koruma kalkanına veya haşhaşilerine güvenmekle hata eder.

    Bu işler bilgisayar oyunundaki gibi düğmeye basıp düşmanını yok etmeye benzemez. Gerçek hayatta elinize silah alıp birilerini hedefe koyarsanız kendinize dönecek namluları da hesaba katmak zorundasınız.

    Bugüne kadar başlarına ne geldiyse “bize bir şey olmaz” kuruntusu yüzünden geldi.

    Gelecek zamanın ne getireceği bilinmez. Birilerini taşa tutarken karşı tarafın elinin armut toplayacağını zannetmek, olsa olsa haşhaşilerin hezeyanıdır.

    Akıllarını başlarına almalarını söyleyen birileri varsa onları dinleseler iyi olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir