Anasayfa / GENEL / Korkudan Sözcü’nün patronu olduğunu inkar etti!
akbay-inkar

Korkudan Sözcü’nün patronu olduğunu inkar etti!

2016 yılının ilk günü çıktığı manşetle bulmaca kılıfında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Öl Recep” ve “Tayyipic” diyerek küfür edip, ölümle tehditte bulunan Sözcü gazetesi, hakkında 4 ayrı suç için başlatılan soruşturma haberinin ertesinde bugün bir açıklama yayınladı. Açıklamada Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay korkudan nerdeyse Sözcü’nün patronu olduğunu inkar etti. “Öl Recep” tehdidinin sehven yayınlandığı yalanına sığınan Sözcü gazetesi bunun için de çocuk kandırır gibi  Böyle bir niyetimiz olsa, ‘Tayyip’ ve ‘Erdoğan’ adları varken niye ‘Recep’ adını kullanalım? ‘Recep’ Cumhurbaşkanı’nın en az kullanılan adıdır.” diye kıvırdı. Korkudan kıvırmanın en büyüğü ise Sözcü’nün patronu Burak Akbay için açıklamada yer alan “Bahsi geçen bulmacayla hiçbir ilgisi olmadığı halde SÖZCÜ’nün imtiyaz sahibi Burak Akbay’a da hayasızca saldırılıyor.” ifadesi oldu. Bulmacayı yayınlayan gazetenin patronu Burak Akbay’ın nasıl o tehdit ve küfür içeren alçakça manşetle ilgisi olamaz merak edildi. Açıklamadaki bu tavır Sözcü’nün patronun korkudan ne yapacağını şaşırdığının göstergesi oldu. Açıklamada “Öl Recep” tehdidinin sehven yer aldığı yalanına sığınan Sözcü gazetesi “Tayyipic” şeklindeki aşağılık küfür için hiçbir açıklamada bulunmadı. İşte Sözcü’de yer alan ve Burak Akbay’ın asla sıyrılamayacağı özrü kabahatinden büyük açıklama…


Gazeteniz SÖZCÜ’nün 1 Ocak 2016 günü, yeni yılın başlaması nedeniyle “2016 Falınız” başlığıyla verdiği bulmaca, yandaş ve yalaka medya tarafından büyük bir istismar konusu yapıldı.
Âdeta bir linç kampanyasıyla karşı karşıyayız.
Bahsi geçen bulmacayla hiçbir ilgisi olmadığı halde SÖZCÜ’nün imtiyaz sahibi Burak Akbay’a da hayasızca saldırılıyor.
Neler neler yazmıyorlar ki?
Toplumu bölmeye, ayrıştırmaya, nefret tohumları ekmeye çalışıyormuşuz!
Türk basın tarihinde kara bir leke imiş!
Bulmaca, Cumhurbaşkanı’na yönelik yakışıksız imalar ve hakaretler içeriyormuş!
Önce şunu belirtelim:
SÖZCÜ, yalnız Cumhurbaşkanı değil, hiç kimsenin ölümünü istemez, hiç kimseyi ölümle tehdit etmez.
SÖZCÜ’nün yüreği insan sevgisiyle çarpar. SÖZCÜ’nün tek isteği bu ülkenin rahat ve huzura kavuşmasıdır.
İnternet’teki (bobiler.org) sitesinden alıntı yapılarak kullanılan bulmacada “Recep” adının yer aldığı satırın başına tesadüfen ve sehven (Ö) ve (L) harfleri, gelmiş. Yandaş ve yalaka medya şimdi “Cumhurbaşkanı’nı ölümle tehdit ettiler” diye kıyameti koparıyor.
Böyle bir niyetimiz olsa, “Tayyip” ve “Erdoğan” adları varken niye “Recep” adını kullanalım? “Recep” Cumhurbaşkanı’nın en az kullanılan adıdır.
Allah’ın verdiği ömrü kısaltmak gibi bir niyetimiz zaten olamaz.
Yalaka medyanın “Fırsat bu fırsat” diye vahşice saldırılarını kınıyor, bulmacada o harflerin sehven yan yana geldiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uzun ömürler diliyoruz.
Biz bu ülkede yediden yetmişe herkesin uzun ve mutlu yaşamasını isteriz.

MEDYAGUNDEM

akbay1

Terörün “Sözcü”sü!

Pensilvanya’dan gelen talimatla manşet atan Burak Akbay’ın sahibi olduğu Sözcü gazetesi bir skandala daha imza …

burakakbay

Sözcü’yü FETÖ kurdurmuş olabilir

Gazeteci Hüseyin Gülerce Sözcü gazetesinin bazı mensuplarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. İstanbul Cumhuriyet …

erdogan-merkel

Almanya’yı Erdoğan korkusu sardı

G-20 Zirvesi için 7-8 Temmuz’da Almanya’ya gidecek olan Erdoğan’ın Türk halkıyla buluşmak için düzenlenecek etkinlik …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir