Anasayfa / GENEL / KKTC’de ezanı susturan İslam düşmanı provokatör avukat!
kktc3

KKTC’de ezanı susturan İslam düşmanı provokatör avukat!

KKTC’de “rahatsızlık verdiği” gerekçesiyle, sabah ezanlarının hoparlörden okunması, 3 camide mahkeme kararıyla yasaklandı. Kararın arkasında İslam ve ezan düşmanı bir avukat provokatör var.


Kıbrıs’ın Lefke kasabasında, Feza Güzeloğlu isimli avukat, hoparlörden okunan sabah ezanının rahatsızlık verdiği gerekçesiyle Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme verdiği ara kararla, Lefke’de bulunan Şeyh Nazım Camisi (Orta Cami), Pir Paşa Camisi ve Aşağı Cami’de sabah ezanlarının ve Arapça duaların hoparlörle okunmasını yasakladı.

Davacı Feza Güzeloğlu söz konusu camilerde okunan ezan ve Arapça dualarda ses yükseltici cihaz kullanılmaması için Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne dava açtığını belirterek, “Mahkeme, dava sonuçlanana kadar, bu 3 camide sabah ezanı ve Arapça duaların hoparlörden veya ses yükseltici cihazlardan okunmaması ve yayınlanmaması için karar aldı” şeklinde konuştu.

ZAFER NARASI ATTI!

Mahkemenin camilere yasak talimatı vermesi sonrasında sevincini kişisel Facebook hesabından paylaşan Güzeloğlu’nun paylaşımlarının çoğu arkadaşları tarafından da destek görmesi ve tebrik edilmesi şaşırttı.

Güzeloğlu’nun paylaştığı bazı mesajlar şu şekilde;

“Müjde ! Müjde ! Müjdeeee !!!
Akıl izan sahibi insanlara müjdeler olsun !
Ara emri safhasında birinci adımı başardık !!!
Bugün Lefke mahkemesi, camilerimizden, sabah ezanının ve sabahları okunan Arapça duaların artık megafonlardan okunmamasına, hoparlörlerden cami dışına ses yayını yapılmamasına emir verdi ! Yani mahkeme, artık sabah ezanlarının ve Arapça duaların sabahları hoparlörlerden yayınlanmasını yasakladı !!!
Akıl-mantık sahibi insanlara müjdeler olsun !.
(Not: Şimdilik ara emri safhasında sabahlar için bunu başardık ! Ama davamız devam ediyor! Sonunda cami dışına ses yayını yapan hoparlörlerin tümden sökülmesini de başaracağız ! Allah kerim! “

ŞİMDİLİK 3 CAMİ AMA…

Öte yanda söz konusu mahkemenin şimdilik ‘ara emir’ ile hoparlörle 3 camide ezan okunmasını durdururken bu kararın emsal teşkil etmesi durumunda ülkedeki tüm camilerde hoparlörle ezan okunması da yasaklanacak.

KKTC DİN İŞLERİ BAŞKANI KONUŞTU

KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay ise konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Mahkemede alınan kararın muhatabının Din İşleri Başkanlığı ve Din İşleri Başkanı değil, Vakıflar İdaresi olduğu görülmektedir. Dolayısıyla bu karar, Din İşleri Başkanlığını bağlayıcı herhangi bir sonuç doğurmamaktadır. Mahkeme kararı Din İşleri Başkanı ve Başkanlığıyla ilgili herhangi bir hüküm içermemektedir” değerlendirmesinde bulundu.

KKTC ve Türkiye basını ile sosyal medyada konuya ilişkin yapılan yazı, haber ve değerlendirmelerde mahkeme kararıyla Kıbrıs’ta “ezanın yasaklandığı”, “ezanların susturulduğu” şeklinde ortaya çıkan algının doğru olmadığını dile getiren Talip Atalay, açıklamasında şunları kaydetti:

“Bu algı gerçeği yansıtmamaktadır. Asırlardır olduğu gibi bugün de Kıbrısımızda ezanlar okunmaya devam etmektedir. Kıbrıs Türkü bu konuda duyarlıdır. Kıbrıs Türkü varlığını muhafaza ettirmek ve kimliğinin gereği olarak ezan sesinin susmaması için mücadele vermiştir, büyük bedel ödemiştir. Her toplumda bireysel olarak farklı inanç ve kanaat sahipleri olabilir, onların bu konudaki farklı yaklaşımları kendilerini bağlar, bu konuda olduğu gibi, KKTC halkına teşmil edilemez.

KKTC’de ezanın susturulması asla söz konusu değildir ve olamaz. Camilerimizden ezanlarımız aynı şekilde okunmaya devam edecektir.” 

Kıbrıs’taki ezan düşmanı kadın

Sık sık İslâm düşmanı çevrelerin provokatif eylemleriyle gündeme gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir grup geçen yıl “Ezanlar Sussun” kampanyası başlattı.

Yeni Akit’in geçen sene yayınladığı habere göre, Feza Güzeloğlu isimli bir avukatın başlattığı kampanya, sosyal medyada taraftar toplamaya çalışıyor. Kampanya için özel afişler bile hazırlandı.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup Lefke’de avukatlık yapan Feza Güzeloğlu, facebook ve twitter’daki provokatif mesajlarıyla, ezan karşıtlığı sergiliyor. Güzeloğlu’na Tokat doğumlu, halen Almanya’da ticari faaliyetlerde bulunan Erkan Yazarkan isimli bir öğretmen de destek oluyor. Sosyal medyada örgütlenen grup, Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Din İşleri Yüksek Kurulu, İnsan Hakları Kurulu, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu gibi kamu kuruluşlarına ortak metinler gönderip, ezanın KKTC ve Türkiye’de susturulmasını istiyor. Sayfasında bürosu ile ilgili bilgilere de yer veren Feza Güzeloğlu, burada Mersin 10 Lefke adresinden ya da 0533 850 80.., 0542 850 80.. telefonlardan kendisine ulaşılabileceğini belirtiyor.

MÜSLÜMANLARA AĞIZ DOLUSU HAKARETLER

Sapkın güruhun, matbu hale getirdiği, “Ezanlar Sussun” bildirisinde şu hakaretamiz ifadeler yer alıyor:

“Ülkemizin her yerinde sürekli duyduğumuz, sinir bozucu hâle gelen Arap bağırtıları (ezân) kesinlikle kutsal değildir! Ey Kıbrıs Türkü! Gelin birlik olalım ve susturalım artık şu Arapça bağırtıları inanmış insanlar, kendilerini kandıranlara tepkilerini göstersinler. Kutsal olduğunu yutturmaya çalışanlara inanmıyoruz ve onların insanımızı, anlamadığı bir dille ‘alıklaştırdığını’ düşünüyoruz. Aylardır süren uyarılarımızın dikkate alınmamasından dolayı kampanya dozajını yükseltiyoruz. Gerekirse uluslararası arenaya taşıyacağız.

İMAM HATİP DÜŞMANLIĞI DA VAR

İmam Hatip Okullarının kültürümüzün temeline yerleştirilmiş dinamitler olduğuna inanıyoruz. Arap kültürünü ‘din’ diye yutturmaya çalışanların ülkemizin insanları olmadığını savunuyoruz. Bir an önce bu yanlışlardan vazgeçilmesini istiyoruz. Din adamlarının tümü yalancıdır. Dincilik, bonzaiden kötüdür. Gelecekte dincilere yer yoktur. Dinciler insanlığın başının belâsıdır. Bütün dinciler iblistir. Vergilerimiz dinci hocalara haram olsun. Ezân bağımsızlığımızın sembolü değildir. Duyarlı herkesi kampanyamıza çağırıyoruz. Aşağıda verilen e-maillere ilgili şikâyetlerimizi yapalım. Kampanyaya paylaşımlarımızla destek olalım.”

MEDYAGUNDEM

hayir2

Bizans dölü bunlar; ezanı yuhalayan hayırcılar

Hayırcılar okunan yatsı ezanını ıslıkladılar ve yuh çığlıklarıyla bastırmaya çalıştılar. 16 Nisan’da sandıktan çıkan milletin …

ezan

Unutma; Türkiye bu günleri gördü!

CHP’li günlerdi. Arapça ezanın yasaklandığı günler. Ezanın Türkçeleştirildiği günler… Ezanı Arapça okuyanın suçlu ve “akıl …

barbaros1

Gözaltındaki o alçağı KKTC sınırdışı ediyor

Sosyal medyadaki paylaşımlarıyla Türkiye’ye hakaret eden ve büyük tepki çeken Barbaros Şansal KKTC’den sınır dışı …

2 Yorumlar

  1. Vergileri hocalara haram olsunmuş lafa bak geri zekalı karı Türkiye olmasa içecek suyunuz yok ne vergisinden bahsediyorsun sen tüm devlet memurlarının maaşını Türkiye cumhuriyeti ödüyor vergi vermekten bahsediyor hangi katma değeri yaratıp, üretimi yapıyorsunuz da vergi veriyorsunuz hadsizler..Türkiye olmasa açlıkltan öleceksiniz

  2. Senin kampanyanda sende yerin dibine gir rezil allah seni yok etsin insallah sen kime küfür ediyorsun yobaz bide diplomali yobaz …..gücün yetiyorsa haydi durdur ezanlari sen kendini bir halt zannediyorsun ama sifirdanda asagisin .iblis i görmek istiyorsan git aynaya bak görürsün seytanin yamagi ,vallahi cehennem in en dibine gireceksin allah bunun hesabini senden soracak ama senin gibi mal ancak seytana tapar sen ezana dil uzatamazsin o dilini keserler adamin yobaz haddini bil allah helak etsin seni ve senin gibileri allahin düsmanlari

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir