Anasayfa / GENEL / KK FETÖ kumpaslarının direk ortağı!
kemal-feto1

KK FETÖ kumpaslarının direk ortağı!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan fezlekede, Deniz Baykal’a kaset komplosunun FETÖ tarafından yapıldığı saptandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı’nın, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkan Yardımcıları ve vekilleri Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu, Mehmet Ekici, İhsan Barutçu, Deniz Bölükbaşı gibi siyasetçilere kaset kumpası kurulmasına ilişkin hazırladığı fezleke, önceki gün basına sızdı.

PENSİLVANYA HATTI

18 kişiye kaset komplosu kurulmasına yönelik soruşturmada, 11’i ev, 2’si işyeri olmak üzere 13 adrese dinleme cihazı ve kamera yerleştirdiği, teknik araçlarla da izleme-dinleme yaptığı belirlenen 14 polisin, mağdurların Ankara’daki evinden ABD’deki Fetullah Gülen’in Pensilvanya’daki karargahına uzanan faaliyetleri tek tek ortaya konuldu.

GÖRÜNTÜLER TERÖRİSTBAŞINA İZLETTİRİLİYORDU

Şüphelilerin, teröristbaşı Gülen’in talimatları doğrultusunda iktidar, anamuhalefet ve muhalefet parti mensuplarına kaset komploları kurarak siyaseti dizayn etmeye çalıştığı belirtildi.

2008- 2012 yılları arasında kesintisiz yasadışı takip yapan FETÖ üyelerinin, ele geçirdikleri görüntü ve ses kayıtlarını dönemin istihbarat müdürlerine verdiği, onların da ABD’ye giderek görüntüleri teröristbaşı Gülen’e izlettikleri, onun emriyle görüntü ve ses kayıtlarının medyaya servis edildiği belirlendi.

VARAN-2 İLE İSTİFA

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkında, 10 Mayıs 2010 tarihinde bir internet sitesinde Varan-1 başlığıyla servis edilen gizli kamera görüntülerinde Baykal’ın CHP’li bir milletvekili ile uygunsuz görüntüleri olduğu iddia edildi.

Arkasından servis edileceği söylenen Varan-2 yayımlanmadan, Baykal’ın CHP Genel Başkanlığı’ndan istifası geldi.

“YAKINDA ÖNEMLİ ŞEYLER OLACAK, BAYKAL GİDECEK”

O tarihte CHP Genel Başkanlığı’na aday olmayacağını söyleyen dönemin CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun, neredeyse bir gün sonra CHP Genel Başkanlığına aday olduğu görüldü. Kısa süre sonra da CHP’ye genel başkan yapıldı.

Kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’nun kısa bir süre önce yaptığı açıklamalar ise, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem Baykal’a kaset komplosundan hem de 15 Temmuz darbe girişiminden haberdar olduğu iddialarını gündeme getirdi.

15 Temmuz’da ağabeyini telefonla aradığında “Korkmana gerek yok, bilgim var” yanıtını aldığını belirten Celal Kılıçdaroğlu, kaset komplosundan önce ağabeyinin ‘Yakında önemli gelişmeler olacağını ve Baykal’ın gidecek’ anlamında sözler söylediğini de aktardı.

İFADEYE DE GİTMEDİ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, CHP Genel Başkanı olduktan sonra ‘kaset komplosu’na ilişkin parti içi soruşturma açmaması ve parti hukukçularını konunun adli takibi için seferber etmemesi de dikkat çekti. Hatta Kılıçdaroğlu’nun, kaset soruşturmasını yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tanık olarak çıkardığı daveti reddederek ifade vermeye gitmemesi de siyaset dünyasında “Bu işin ortağı olmadığını göstermek için, ifade vermeye gitmesi gerekirdi” şeklinde yorumlara neden oldu.

-Sabah-

MEDYAGUNDEM

bylock2

FETÖ’den üç maymun emri!

FETÖ soruşturmalarda izlenecek savunma stratejisini, üyelerine ByLock’la yollamış: Kaçamak yanıt verin. Himmetleri ‘Ailem verdi, arabayı …

pakis

Pakistan’ın FETÖ’sünden yargı darbesi

Pakistan’ın seçilmiş Başbakanı Şerif, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile görevinden azledildi. Birçok uzmana göre yargı darbesinin …

hero

FETÖ’nün “hero” rezaleti çözüldü

Darbeci astsubay Gökhan Güçlü’nün giydiği, ‘Hero’ yazılı tişörtün, kardeşi Bahar Güçlü tarafından kargoyla, içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir