Anasayfa / GENEL / Kıyamdaki Türk askerinden korkma titre PKK
mehmetcik6

Kıyamdaki Türk askerinden korkma titre PKK

PKK’lılarla çatışmalarda 11 şehit verilen ve başlatılan operasyonlarla 188 PKK’lı teröristin öldürüldüğü bölgede bayram namazı kılındı.


Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nin Kuzey Irak’a sıfır noktasında bulunan 2’nci Hudut Tugayı’na bağlı Hantepe ve Kaletepe üs bölgesinde Mehmetçik komutanlarıyla birlikte Kurban Bayramı’nı kutladı.

Kuzey Irak’a sıfır noktada bulunan ve isimleri gibi kartal yuvasını andıran 2154 rakımlı üs bölgesinde konuşlanan Hudut Kartalları, Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Ersay ile birlikte bayrama girdi.

13 GÜN ÖNCE 11 ŞEHİT VERİLMİŞTİ
13 gün önce PKK’lı teröristlerle göğüs göğüse çatışmalarda 11 şehit verilen ve ardından başlatılan operasyonlarla 188 PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilerek temizlenen kartal yuvasını andıran üs bölgesinde bayram namazı arazide kılınarak kurbanlar kesilip dua edildi.

mehmetcik1 mehmetcik2

BRANDA ÜZERİNDE NAMAZ KILIP KURBAN KESİLDİ

Yeni oluşturulan üs bölgesinde bayram namazını toprak zemin üzerine serilen branda ve uyku tulumu altına serilen metlerin üzerinde Mehmetçiklerle birlikte kılan Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Ersay, vatan toprağının her karışının kutsal olduğunu söyledi. Daha sonra tekbirlerle kurban kesen Mehmetçikler ve komutanlar, tek tek bayramlaştı.

mehmetcik3

Mehmetçiklere hazırlanan bayram şekerleri ve baklavalar ikram edilirken, Tuğgeneral Ersay, mevzide sınırı gözetleyen Mehmetçiklere ise tatlı ikram etti.

mehmetcik4

MEDYAGUNDEM

kurban

Anladınız siz onu; Fetocular yeni bir kurban vurgununa hazırlanıyorlar!

İzinsiz yardım toplama yetkisi bulunmayan Paralel’in Kimse Yok Mu Derneği, hukuku çiğneyerek kurban kampanyası başlattı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir