Anasayfa / GENEL / Kirli oyuna Saadet Partisi de katıldı!
saadet1

Kirli oyuna Saadet Partisi de katıldı!

Küçük partilere oy vereceğiz ama yüzde 10 barajını aşamazslarsa oyumuz boşa gidecek’ diye düşünen seçmenlerin kafasını karıştırmak için Saadet Partisi akıl almaz bir algı operasyonuna başladı. Saadet Partisi, ‘Bu seçimde baraj yok’ yazılı pankartları ülkenin değişik yerlerine asarak seçmenin kafasını karıştırma yoluna gitti.


Yarın yapılacak seçimler için Saadet Partisi akıl almaz bir algı operasyonuna girişti. Saadet Partisi, seçime kısa bir süre kala Türkiye’nin çeşitli noktalarına ‘Bu seçimde baraj yok. Saadet Meclis’e Nasıl mı? Anayasa madde 148/3″ yazılı pankartlar astı.

saadet

YÜZDE 10 BARAJI YOK MU?

Yüzde 10 barajını aşamayacak partilere oylarının boşa gitmemesi için oy vermeyecek seçmenleri hedef alan Saadet Partisi, seçime 1 gün kala seçmenin kafasını karıştırmak için büyük bir yalana başvurdu.

Saadet Partisi, “Bu seçimde baraj yok. Anayasanın 148. Maddesinin 3. Fıkrasına göre kendi ilinde milletvekili olabilecek kadar oy alan her aday meclise milletvekili olarak girecektir. Bu nedenle bu seçimde baraj yok” diyerek büyük bir algı operasyonuna girişti.

148/3 ANAYASA MAHKEMESİ’NE BİREYSEL BAŞVURULARI DÜZENLİYOR

Anayasa’nın 148/3’üncü maddesinin seçim barajıyla ilgili herhangi bir düzenlemeyi içermiyor, söz konusu madde sadece vatandaşların Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru hakkını ortaya koyuyor. Anayasa’nın hükmü tüm çıplaklığıyla ortadayken Saadet Partisi’nin böyle bir yalana başvurması, SP’nin AK Parti’ye karşı üst akıl tarafından kurulan kirli ittifaka olan desteğini ortaya çıkardı.

Anayasa madde 148/3: “Herkes, Anayasada güvence altına alınmış temel hak ve özgürlüklerinden, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi kapsamındaki herhangi birinin kamu gücü tarafından, ihlal edildiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesine başvurabilir”

( Star Gazete)

MEDYAGUNDEM

erbakan

Şimdi Saadet Partisi düşünsün!

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, yeni bir parti işaretinde bulundu. Fatih Erbakan, alternatif …

sp

FETÖ Saadet tarlasını iyi sürmüş dedirten gözaltı

TÜRKİYE’de FETÖ gözaltıları ve operasyonları devam ederken günün flaş haberi Kayseri’den geldi. Kayseri’de Fetullahçı Terör …

macron2

Fransa’da “küresel çete” kazandı!

Fransa’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kazanan belli oldu. Emmanuel Macron, Fransa’nın yeni Cumhurbaşkanı seçildi. Böylece Fransa’da eski …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir