Anasayfa / GENEL / Kılıçdaroğlu’na Beyaz Saray darbesi!
kemal-abd1

Kılıçdaroğlu’na Beyaz Saray darbesi!

MEDYAGUNDEM.COM- Tolga Tanış Hürriyet gazetesinin Washington temsilcisidir. Kendisi için Soner Yalçın’ın “okyanus ötesi adamı” demek yanlış olmaz. Tanış’ın kafa yapısı ve zaman zaman “operasyonel gazeteciliği” Soner Yalçın tarafından büyük takdir görür, Oda TV denilen “karanlık yapı” tarafından her yazdığı manşettedir. Ne de olsa bu ekipleri “dölleyen” kişi Ertuğrul Özkök’tür, “büyük patron” odur.

Özkök faslını kapatıp biz söylemek istediğimize gelelim.

Tanış bugün Hürriyet Pazar’da Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisinin neden iptal olduğuna dair ilginç bir perde arkası aktardı.

“Kılıçdaroğlu neden gelmiyor” başlığıyla Tanış şunu yazdı:

“Başka bir kural da… Amerikalı yetkililerle yapılan görüşmelerde konuşmaların içeriğini asla çarpıtmayın. Son örnek, CHP heyetinin geçen ay yaptığı Washington ziyareti. Faruk Loğoğlu ve Umut Oran gelmişti. Ve Kılıçdaroğlu’nun Kasım ortasında yapmayı planladığı gezi için Beyaz Saray, Dışişleri ve Pentagon’da görüşmeler yürütmüşlerdi. Sonra bir basın toplantısı düzenlediler. Ve Oran, Beyaz Saray’ın kendilerine Yaşar Büyükanıt olayını hatırlattığını söyleyip orada aynen şunları söyledi: ‘Daha 5 yıl önce Erdoğan’ın kendisine e-muhtıra verildi. Ve o Genelkurmay Başkanı en üst protokolle emekli edildi. Böyle bir tutarsızlığı Amerikalılar da dile getirdiler.’ Kıyamet koptu. Beyaz Saray’ın görüşmede böyle bir konuyu hatırlatmadığı, bir çelişki dile getirmediği, bunları CHP tarafının söylediği anlaşıldı. Sonuç, Faruk Loğoğlu açıkladı: ‘Planlanan düzeyde temas organizasyonu sağlanamadığı gerekçesiyle, söz konusu gezi ertelendi.’”

Hürriyet temsilcisine göre Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisinin gerçek nedeni “Beyaz Saray darbesi”. CHP’nin “kolpacı siyaseti” okyanus ötesinde sökmemiş, Beyaz Saray “yalan demeç” sonrası ipleri CHP ile koparmış anlaşılan.

MEDYAGUNDEM

izmir

CHP’nin inadı İzmir’i felç etti

Büyükşehir Belediyesi, ‘Bunlar uzun yol gemisi’ uyarılarını hiçe sayıp körfez için 15 gemi aldı. Büyük …

kemal-feto

KK yine FETÖ’cü yüzünü gösterdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye – Almanya krizinde tarafını seçti. Partisinin grup toplantısında konuşan CHP …

yunan

Krizin altından ABD çıktı

3 Temmuz 2017’de, Türk bandıralı ticaret gemisine Yunan Sahil Güvenlik botundan ateş açılmış, Yunan tarafı …

1 Yorum yapıldı

  1. Yalancıdan Başbakan olmaz, olmaz! Yalanları, yalancılıkları mahkemeler tarafından kesinleşmiş kişileri Beyaz Saray kabul edip başlarına iş mi açacaklar, akıllarını peynir ekmekle mi yediler! Beyaz Saray kapısından 1cm dışarı adım attıklarında seriye bağlanmış yalanlarıyla ortalığı toz dumana vereceklerin o kapıdan girmesi mümkün mü? Bırakalım Beyaz Saray’ı normal bürokratları tarafından bile dikkate alınmadıkları bir gerçektir. Al sana Yaşar Büyükanıt olayı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir