Anasayfa / GENEL / Kenan Işık’tan anlamlı tepki
kenan-isik

Kenan Işık’tan anlamlı tepki

Kim Milyoner Olmak İster’i sunan Kenan Işık, yarışmacıya yönelttiği 27 Mayıs sorusuyla ilgili “Böyle garip şeyler de var Türkiye Cumhuriyeti tarihinde” yorumunda bulundu.

İŞTE O KÖPEK DAVASI

Afganistan Kralı, Celal Bayar’a çok değerli “Afgan Tazısı” cinsi bir köpek hediye etmiştir. Hayvana bir süre, devlet çiftliğinde bakılmıştır. Daha sonra Celal Bayar bu köpeği Atatürk Orman Çiftliği hayvanat bahçesine 20.000 liraya sattırıp, bu parayla da bir köyde çeşme yaptırmıştır. Cumhurbaşkanı Celâl Bayar ve Tarım Bakanı Nedim Ökmen’in nüfuz ve makamlarını suistimal ederek, kendi çıkarlarına bu satışı yaptıkları iddiası ile açılan davada sanıklar mahkûm olmuşlardır.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir cumhurbaşkanının yargılandığı ilk davadır.

O HAYVAN SORULDU

Kim Milyoner Olmak İster’deki yarışmacıya sorulan soru da “Bir cumhurbaşkanının ilk kez yargılandığı Yassıada’da Celal Bayar, Afganistan Kralı’nın hediye ettiği hangi hayvanı satmaktan mahkum edilmiştir?” şeklindeydi. Cevap ise köpek.

KENAN IŞIK’TAN YARGILAMAYA TEPKİ

Sorduğu sorulara ilişkin yorumlarıyla bilinen Kenan Işık, bu soru için de “saçmalık, gariplik, ne günlerden geçmişiz” gibi tepkiler verdi. 27 Mayıs darbesi sonrası Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın yargılandığı Yassıada duruşmalarını eleştiren Işık, “Ne saçma değil mi, bir cumhurbaşkanı hediye edilen bir köpek yüzünden ne diye mahkum edilir ki” diye tepki gösterdi.

İşte Kenan Işık’ın ekrandaki o tepkisi;

“Acaba şunu mu anladım, papağan olsa, devlet sırlarını açığa mı çıkarmış olacak. Zaten abes olan bu. Bir cumhurbaşkanı, başka bir cumhurbaşkanının hediye ettiği bir hayvan yüzünden niye mahkum edilir? İnsanı (papağan örneğini kastederek) böyle saçma bir düşünceye bile sevk edebiliyor. Bir mantık arıyoruz yani, niye yargılansın. Ne günlerden geçmişiz Ya Rabbim”

MEDYAGUNDEM

montaj

Gülen örgütünden montaja devam!

İspanyol televizyonundaki “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasında yayınlandığı iddia edilen diktatör sorusu sosyal medyada tartışma …

menderes1

27 Mayıs darbesi de dinleme ile başladı!

54 yıl önce gerçekleşen 27 Mayıs Darbesi’nin en büyük destekçisi basın, üniversiteler ve yargı olmuştu. …

kim-milyoner2

Kim Milyoner Olmak İster’e reyting rekoru kırdıran bir ilk!

ATV ‘nin sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’de bir ilk yaşandı. Şeyma Özin final …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir